V pražském metru se dnes rozšířil signál mobilních operátorů…

Rozšíření je na lince C od Roztyl až na Nádraží Holešovice, mobilní síťí LTE. Informoval pražský dopravní podnik (DPP) a firma T-Mobile. Signál dosud fungoval jen po stanici Muzeum. Signálem je pokrytý také úsek mezi Bořislavkou a Nemocnicí Motol na trase A. Celkem je zatím v metru LTE signál v 16 stanicích a přilehlých tunelech, kompletně má být pokryto do začátku roku 2022.

„V metru máme tři hlavní priority: novou trasu D, revitalizace a bezbariérovost stanic a v neposlední řadě pokrytí všech úseků metra vysokorychlostní mobilní sítí LTE,“ řekl ředitel DPP Petr Witowski.

„Konsorcium operátorů si úspěšně vyzkoušelo spolupráci na trasách A, B i C, a je připraveno zkušenosti využít při pokrývání trasy D. Rádi bychom se do příprav výstavby nové trasy zapojili hned od počátku, což výstavbu učiní opravdu efektivní,“ řekl za Konsorcium operátorů Lubor Žatko z T-Mobile a Slovak Telekomu. 

Na dalších čtyřech stanicích zatím operátoři spustili pokrytí signálem ve zkušebním provozu, v dalších týdnech jej budou ještě dolaďovat. Do konce března příštího roku se má síť rozšířit do dalších 16 stanic na trasách A a B, uvedly dále obě firmy. Nově bude signál v šesti stanicích na trase A mezi Muzeem a Dejvickou a v deseti mezi Smíchovským nádražím a Palmovkou. Technici operátorů síť v metru budují v noci v době necelých tří hodin, kdy vlaky nejezdí.  Od počátku pokryta by mohla být i připravovaná nová linka D.  

Dozorčí rada DPP loni v dubnu schválila smlouvu s konsorciem operátorů, a to na 20 let, kdy za prvních deset let operátoři vyplatí DPP 120 milionů korun. Původně operátoři hovořili o tom, že celou stávající síť metra pokryjí do konce roku 2022. Nyní počítají s termínem o rok dříve.

Autor: ČTK, DPP, TGM, Praha, 30.9.2019

Zdroj:

https://www.dpp.cz

https://www.ceskenoviny.cz

http://www.dpp.cz/vysokorychlostni-pokryti-v-metru-se-dale-rozsiruje%20/