Získat parkovací místo v Praze je někdy nadlidský úkol… 

Setkal se s tím snad každý řidič. Nad tím, co se však odehrálo v Praze 2, zůstává rozum stát. Díky nerespektování dopravního značení a průjezdu v protisměru získal muž parkovací místo, do kterého již zajížděl řidič jiného vozidla. Poškozený upozornil na přestupek policii a ve snaze znemožnit pachatelům opustit místo skočil na přední kapotu rozjíždějícího se vozidla. Nebezpečnou situaci vyřešil až strážník v době osobního volna, který vozidlo pronásledoval a donutil zastavit.

Video zde:
https://www.youtube.com/watch?v=dEHGPS15R5o

Krátce po skončení denní směny zahlédl strážník odcházející ze služby osobní vozidlo stříbrné barvy vjíždějící do protisměru v Blanické ulici v Praze 2. Na kapotě motoru ležela osoba, která se přidržovala stěračů, a její tělo se smýkalo ze strany na stranu v rytmu jízdy. Strážník okamžitě zareagoval. Postavil se vozu do cesty a ráznými gesty ho přinutil zastavit. Na následné zákonné a opakované výzvy ale řidič nereagoval. Naopak se znovu rozjel ve směru Slezská – náměstí Míru. Muž na kapotě se stále držel, bez úmyslu se pustit. Krátké pronásledování s rukou na klice musel strážník díky zvyšující se rychlosti vozidla vzdát. V běhu však neustal a tak se mu podařilo vozidlo opět dostihnout ve Slezské ulici, kde zastavilo u přechodu pro chodce. Stejný postup spočívající v zákonných výzvách tentokrát slavil úspěch. 

Řidič i pasažér z kapoty opustili vozidlo a bez dalších incidentů vyčkali na příchod policistů. Celá událost se obešla naštěstí bez zranění a je v šetření Policie ČR.

Autor: MPP, TGM, Praha, ČR, 1.10.2019

Zdroj:

https://www.mppraha.cz/media-mp-2/tiskove-zpravy/3645-jizdu-s-nezvanym-pasazerem-na-predni-kapote-prerusil-az-straznik-v-dobe-osobniho-volna