Zářijový videomagazín o dění v Praze, je tady. Rychle, stručně a jasně probereme to zásadní, co se během měsíce září událo. Premiéra dnes ve 20.30 na webu PrazskyNoviny & sociálních sítích…

Video zde:

Videomagazín Září 2019

Znělka…Úvodní

Zářijový magazín o dění v Praze, je tady. Rychle, stručně a jasně probereme to zásadní, co se během měsíce září událo.

Znělka…Info z Magistrátu

Zasedalo zastupitelstvo hlavního města Prahy. Tentokráté jednání trvalo jen 15 hodin. Koalice tak odsouhlasila například zákaz pouličních Pand a bublifuků, a zvýšila pražanům daně z nemovitostí. Opozice proti zvýšení daně z nemovitosti protestovala a hlasovala marně…

Vedení magistrátu také zrušilo možnost parkování před budovou. Jak řekl primátor Prahy Hřib: „Už to nebude mafiánské náměstí“. 

Po pražské severojižní magistrále se nově v úseku mezi Vinohradskou třídou a Hlávkovým mostem jezdí nově obousměrně maximální rychlostí 50 kilometrů v hodině. Důvodem má být zlepšení plynulosti provozu, zvýšení bezpečnosti a snížení hluku.

Znělka…Hvězda měsíce

Hvězdou měsíce se stal radní za Piráty, který má v agendě školství Vít Šimral. Ten rozeslal pražským ředitelům škol dopis, a v něm je vybízí, aby pouštěli svoje studenty za školu, v boji za klima. To následně zkritizovala Česká pedagogická komora a zvedla se také vlna nevole na sociálních sítích.

Znělka…Akce měsíce

Akcí měsíce byl 123 ročník běhu Běchovice – Praha na 10 kilometrů. Ten ovládli Vít Pavlišta s časem 30:53 a triatlonistka Vendula Frintová s časem 35:06. Oba ovládli tradiční závod Praha – Běchovice poprvé v kariéře.

Znělka…Nový web Prazsky Noviny.cz

Nový web PrazskyNoviny.cz je zde !

Znělka Konec 

Autor: PrazskyNoviny.cz ve spolupráci s Raptor-TV.cz

© Copyright 2019