Městská část Praha 2 uvítala avizovaný záměr Magistrátu hlavního města Prahy vypovědět memorandum s firmou LIME. Na porušování podmínek memoranda a na nezákonnost používání těchto koloběžek radnice dlouhodobě upozorňuje…

Městská část Praha 2 byla a je největším kritikem tohoto způsobu dopravy, kdy opakovaně upozorňuje na nebezpečí účastníků silničního provozu i chodců. Zmíněné koloběžky společnosti LIME podle všeho nesplňují zákonné podmínky provozu na pozemních komunikacích. Jejich uživatelé je navíc odkládají na místech, kde velmi často překážejí běžnému provozu nebo ohrožují chodce a maminky s kočárky. Největším rizikem však mohou být pro občany s poruchou zraku.

Psali jsme zde:

https://www.prazskynoviny.cz/uncategorized/praha-2-trestni-oznameni-kvuli-kolobezkam/

Dosavadní jednání se společností LIME se minulo účinkem. Požadované podklady tj. potvrzení policie, ministerstva dopravy a dohodu se Sjednocenou organizací nevidomých a slabozrakých firma nedoložila, a v provozování služby pokračovala. To bylo mimo jiné i důvodem, proč se Praha 2 obrátila na orgány činné v trestním řízení.

„Jsem rád, že v tomto ohledu nebyla a není naše práce marná. Společnost LIME však není jediným provozovatelem. Je naprosto nezbytné jasně definovat podmínky, za jakých může být podobná služba poskytována a kde se mohou tyto dopravní prostředky používat,“ uvedl v souvislosti s prohlášením magistrátu místostarosta Prahy 2 Jan Korseska.

Autor: MČ Praha 2, Praha, ČR, 4.10.2019

Zdroj:

http://www.praha2.cz/Praha-2-vita-nova-jednani-s-firmou-LIME-1.html