Vznikla petice za přejmenování letiště…

Výzva petice:

„My, občané České republiky, žádáme přejmenování pražského Letiště Václava Havla na „Letiště Karla Gotta“. Tuto změnu bychom rádi provedli vzhledem k mimořádným zásluhám a oblíbenosti Mistra Karla Gotta, který je nejen největší hvězdou naší populární hudby, ale byl navíc velikým člověkem, který nikdy nikoho nechtěl zarmoutit a naopak přinášel našemu národu radost a potěšení po celá desetiletí.“

Petice bude předána: Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky

Petici zatím podepsala přes tisíc lidí. Praha teď řeší, zda pojmenovat po Karlu Gottovi ulici, či náměstí. V úvahu připadá most u Slovanského ostrova (Palác Žofín). Nebo i stanice Metra.

Psali jsme zde:

https://www.prazskynoviny.cz/uncategorized/praha-pietni-misto-pred-vilou-karla-gotta/

ROZLOUČENÍ S KARLEM GOTTEM

Veřejnost bude moci přijít uctít památku mého muže v pátek 11. 10. od 8:00 – 22:00 hodin do Paláce Žofín na Slovanském ostrově. V souladu s vůlí mého manžela a po předchozím jednání s Arcibiskupstvím pražským se bude konat zádušní mše a bude ji sloužit Dominik kardinál Duka, arcibiskup pražský. Tato se uskuteční pro pozvané hosty v sobotu 12. 10. od 11:00 hodin v Katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha na Pražském hradě.

https://www.karelgott.com/novinky/rozlouceni-s-karlem-gottem/

Autor: TGM, Praha, ČR, 5.10.2019

Zdroj:

https://e-petice.cz/petitions/letiste-karla-gotta-praha.html