Cizinečtí policisté řeší případ pětice ilegálních migrantů, které zadrželi na dálnici D1. O podezřelých zákaznících policii informovala dispečerka taxislužby s tím, že vůz směřuje po dálnici na Prahu…

Tam jej policisté obratem zastavili, zkontrolovali a skutečně narazili na 4 muže a jednu ženu ve věku mezi 20 a 30 lety. Podle jejich tvrzení se přeplavili lodí do Itálie a pak je měli převaděči za 600 euro (na osobu) dopravit do Německa.

Po delší přestávce v Rakousku je pak převaděči donutili vystoupit z dodávky v Hustopečích. Řidič jim prý sdělil, že jsou v Německu. Po zjištění, že ještě nejsou v cílové destinaci, zvolili pro další cestu taxík do Prahy.

Momentálně probíhá správní řízení o jejich správním vyhoštění a jsou umístěni do záchytného zařízení pro cizince. Pravděpodobně budou vráceni do země původu, kterou by měla být Eritrea.  Jejich cesta tedy skončila v ČR.

Policie loni v celém Česku odhalila 4992 cizinců, kteří v Česku pobývali nelegálně. Je to o 254 více než v roce 2017 a o 269 méně než v roce 2016.

Autor: Policie ČR, ČR, 6.10.2019

Zdroj:

https://www.policie.cz/clanek/petice-migrantu-bez-dokladu-jela-taxikem-do-prahy.aspx