Přípravy na poslední rozloučení s Karlem Gottem vrcholí…

Veřejnost bude moci přijít uctít památku mého muže v pátek 11. 10. od 8:00 – 22:00 hodin do Paláce Žofín na Slovanském ostrově. V souladu s vůlí mého manžela a po předchozím jednání s Arcibiskupstvím pražským se bude konat zádušní mše a bude ji sloužit Dominik kardinál Duka, arcibiskup pražský. Tato se uskuteční pro pozvané hosty v sobotu 12. 10. od 11:00 hodin v Katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha na Pražském hradě. (Ivana Gottová)

Na zádušní mši zazpívají zpěváci Lucie Bílá, Štefan Margita, nebo Eva Urbanová. Zazní skladby jako Ave Maria Franze Schuberta, Panis angelicus (Andělský chléb) od Césara Francka. Během sobotní zádušní mše za Karla Gotta v katedrále sv. Víta ji bude veřejnost moci na Hradčanské náměstí sledovat na velkoplošné obrazovce.

Pražské arcibiskupství uvedlo:
Účast na pohřební mši za mistra Karla Gotta v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha je možná, na přání rodiny, pouze na pozvánky. Distribuci pozvánek zajišťuje ve spolupráci rodina Karla Gotta s Úřadem vlády ČR. Další organizační informace budou zveřejněny po přípravě potřebných opatření v tiskovém prohlášení.

Psali jsme zde:

https://www.prazskynoviny.cz/uncategorized/praha-zemrel-karel-gott/
https://www.prazskynoviny.cz/uncategorized/praha-lide-vzpominaji-na-karla-gotta/

Hlavní město Praha, nabídlo rodině Gotta, že nasvítí Petřínskou rozhlednu. Úřad vlády koordinuje přípravy pohřbu s armádou a policií. Pohřeb má proběhnout se státními poctami, s policií i armádou. V katedrále má stát u rakve čestná stráž.

Na poslední rozloučení na Žofíně se chystá celá republika. Odhaduje se, že Žofín navštíví až na 100 tisíc lidí. Kolem Žofína nepojedou v pátek 11.10.2019 tramvaje. Posíleny budou také vlakové spoje a autobusy do Prahy.

https://www.prazskynoviny.cz/uncategorized/praha-pietni-misto-pred-vilou-karla-gotta/
https://www.prazskynoviny.cz/uncategorized/praha-petice-za-letiste-karla-gotta-praha/

12. října bude také dnem státního smutku. Karel Gott zemřel v úterý 1. října po těžké nemoci, bylo mu 80 let.

Pietní místo u vily Karla Gotta podvečer 7. 10. 2019

Zveřejnil(a) Raptor-TV.cz dne Pondělí 7. října 2019
Pietní místo u vily Karla Gotta podvečer 7. 10. 2019

Autor: TGM, Praha, ČR, 8.10.2019

Zdroj:

https://www.karelgott.com/novinky/informace-pro-verejnost/

https://www.karelgott.com/novinky/rozlouceni-s-karlem-gottem/

http://www.apha.cz/2019/oznameni/informace-k-pohrebni-msi-za-karla-gotta