Praha dnes zažije tři akce, které omezí dopravu…

Rozloučení s Karlem Gottem

Dnes se v Paláci Žofín na Slovanském ostrově koná poslední rozloučení s Karlem Gottem pro veřejnost. Tato událost bude znamenat zvláštní bezpečnostní a dopravní opatření. Uzavřeno bude Masarykovo nábřeží a omezen provoz na některých okolních komunikacích. Na dopravu bude dohlížet více policistů a strážníků, zajištěna je i zdravotnická pomoc sanitkami pražské záchranky. Žádáme veřejnost o pochopení těchto opatření a všechny, kteří se přijdou poklonit památce Karla Gotta, o respektování organizačních pokynů a ohleduplnost.

Pietní místo k uctění památky Karla Gotta bude také v Kinského zahradě

Vzhledem k velkému zájmu veřejnosti o uctění památky Karla Gotta zřizuje hlavní město společně s městskou částí Praha 5 pietní místo v Kinského zahradě v Praze 5, kde budou lidé moci položit květinu nebo se poklonit památce tohoto umělce.

Mapa zde:

mapa trasy rozloučení s Karlem Gottem

Blokády aktivistů z hnutí Extinction Rebellion ČR

Blokáda dopravy a protesty chce česká odbočka světového ekologického hnutí Extinction Rebellion dnes a v sobotu upozornit na klimatickou krizi. Aktivisté chtějí dnes v pátek v 08.00 a 17.00 vždy sedm minut blokovat dopravu, stejně tak v sobotu při protestu na Václavském náměstí. Akce jsou součástí celosvětových demonstrací. Protesty také proběhnou před budovami ČT na Kavčích horách v 11 hodin a společnosti ČEZ ve 14 hodin.

Kvalifikační fotbalové utkání EURO 2020 mezi Českem & Anglií

Pražská policie chystá z důvodu konání pátečního fotbalového utkání mezi Českou republikou a Anglií bezpečnostní opatření, jehož cílem bude zajistit bezproblémový průběh této akce. Na opatření se bude podílet několik stovek policistů z pořádkové, kriminální, dopravní i cizinecké služby, antikonfliktního týmu, speciální a krajské pořádkové jednotky a v neposlední řadě i policisté se psy a na koních. Policisté budou v rámci opatření dohlížet nejen na veřejný pořádek, ale také na bezpečnost a plynulost silničního provozu. Stadion ve Vršovicích bude pro fanoušky otevřený od 18.45 hodin a zápas začne o dvě hodiny později.

Celý den tak budou v Praze stovky policistů dohlížet na bezpečnost a dopravu.

Autor: TGM, Praha, ČR, 11.10.2019

Zdroj:

http://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/bezpecnostni_a_dopravni_opatreni_v.html

https://www.karelgott.com/novinky/informace-pro-verejnost/

https://repre.fotbal.cz/

https://www.facebook.com/XRczech/

http://www.dpp.cz/dopravni-opatreni-ve-dnech-10-12-rijna-2019/

http://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/pietni_misto_k_ucteni_pamatky_karla.html