Policisté omezili na osobní svobodě celkem 31 osob z toho 14 cizinců. Zákroky se neobešly bez použití donucovacích prostředků…

Během včerejšího večera museli policisté řešit dva zásadnější konflikty, které se odehrály v centru Prahy ještě před začátkem zápasu. První z nich se stal ve Veleslavínově ulici, kde do restaurace vběhlo několik maskovaných mužů, kteří zaútočili na hosty. Útok proběhl i za použití pyrotechniky a došlo při něm k poškození zařízení restaurace. Pak se dali výtržníci na útěk, nicméně je policisté vzápětí dopadli a 17 z nich zadrželi. Všichni skončili na policejním oddělení pro podezření ze spáchání trestných činů výtržnictví a poškození cizí věci. Po výslechu byli všichni propuštěni a nyní bude probíhat standardní trestní řízení.

Druhý incident se stal v Týnské ulici, kde před restaurací tropili angličtí příznivci výtržnosti a ani přes opakované výzvy se neuklidnili. Navíc po policistech začali házet láhve, proto došlo ze stany těžkooděnců ze speciální pořádkové jednotky k zákroku. Na jeho konci bylo zajištěno 14 lidí, kteří skončili na cizinecké policie pro podezření ze spáchání přestupku.

Video zde:

O řádění anglických fanoušků informovala i britská televize SkyNews.

Po skončení zápasu policisté dohlíželi na situaci v ulicích metropole a ve spolupráci s kriminalisty z protiextremistického oddělení pražské policie identifikovali na Vinohradech skupinu cirka sta rizikových chuligánů. Jednalo se převážně o příznivce pražských fotbalových klubů. Tito muži měli podle všeho namířeno do centra metropole, aby vyvolávali konflikty s anglickými fanoušky, což podtrhuje fakt, že u sebe měli například kukly a bojové rukavice. Díky odhalení této skupiny a ztotožnění všech lidí z ní policisté překazili jejich plány a i díky tomu proběhla noc na sobotu v centru Prahy bez problémů.

Při této kontrole jeden z podezřelých zaútočil pěstmi na policisty, kteří ho následně zadrželi. Tento dvacetiletý muž je nyní stíhaný pro trestný čin násilí proti úřední osobě, za což mu hrozí až čtyřletý trest odnětí svobody.

Vzhledem k tomu, že angličtí příznivci zůstávají v Praze i v noci na neděli, bude pražská policie v pohotovosti a v ulicích přítomni stovky policistů, kriminalistů a těžkooděnců.

Autor: TGM, Policie ČR, SkyNews, Praha, ČR, 12.10.2019

Zdroj:

https://www.policie.cz/clanek/bezpecnostni-opatreni-aktualizace-848534.aspx

https://news.sky.com/story/england-fottball-fans-in-violent-clashes-with-police-in-prague-11833257