Městská část Praha 9 by se měla od 6. ledna 2020, zapojit do systému placených parkovacích zón…

Zpoplatnění se bude týkat Libně a Vysočan zhruba od ulice Na Rozcestí po ulici Poštovská. V dotčených lokalitách vznikne fialová zóna, kde budou moct parkovat lidé s parkovacím oprávněním i ostatní řidiči. Platit za stání se bude nepřetržitě. Vysočanská radnice plánuje, že v době konání koncertů a dalších akcí v O2 areně zvýší cenu za parkování v okolí víceúčelové haly na maximum, uvedla na webu.

Vzhledem k technickým problémům na Magistrátu hl. m. Prahy, který nemá od třetích stran (dodavatelé) zajištěný přístup do systému ZPS pro MČ Prahu 9, není možné v současné chvíli stanovit přesný termín spuštění tzv. výdejny ZPS a ani potvrdit termín zavedení k 6.1.2020.

V době kdy bude znám přesný termín spuštění ZPS, obdrží rezidenti dotčené oblasti informační letáky do svých schránek a budou také informováni prostřednictvím webových stránek MČ Praha 9 a časopisu „Devítka“.

Autor: Praha9.cz, ČTK, Praha, ČR, 20.10.2019

Zdroj:

https://www.praha9.cz/urad-a-samosprava/doprava/zony-placeneho-stani-zps-na-uzemi-mc-praha-9/zony-placeneho-stani-zps-na-uzemi-mc-praha-9-aktualne

https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/praha-9-spusti-system-placenych-parkovacich-zon/1810395