Provoz o tomto nadcházejícím prodlouženém víkendu přeruší Metro C, mezi Muzeem a Pražského povstání…

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) plánuje o tomto prodlouženém víkendu vyměnit 556 dřevěných pražců za betonové na dalších úsecích linky metra C. Z tohoto důvodu bude od zahájení provozu v sobotu 26. října do ukončení provozu v pondělí 28. října 2019 obousměrně přerušen provoz mezi stanicemi metra Pražského povstání a Muzeum. Během výluky DPP zajistí v  úseku náhradní autobusovou dopravu a cestujícím poskytne plnohodnotný informační servis.

Výluka metra trasa C

Opravy bude DPP provádět na více místech zároveň. Mezi stanicemi Vyšehrad a Pražského povstání vymění na druhé koleji 300 pražců, souběžně s tím vymění 256 pražců i mezi stanicemi I. P. Pavlova a Vyšehrad ale na první koleji. Během výluky zaměstnanci Staveb tratí DPP ošetří ochranným nátěrem i roznášecí ocelový rošt v Nuselském mostě a zaměří se zejména na místa styků příčných a podélných nosníků.

„Vzhledem k náročnosti prací se bude na výměně pražců podílet více než sto zaměstnanců. Informační servis bude zajištěn letáky a hlášením v dopravních prostředcích. Cestujícím budou k dispozici informátoři v reflexních vestách,“ říká Ladislav Urbánek, dopravní ředitel a člen představenstva DPP. Informace cestující naleznou mimo jiné na velkoformátových tabulích na vybraných místech dotčených výlukou či na sociálních sítích DPP.

V souvislosti s výlukou bude metro na trati C jezdit dvoukolejně v úsecích Háje – Pražského Povstání a Letňany – Florenc, z Florence pak jednokolejně (po první traťové koleji) do stanic Hlavní nádraží a Muzeum. Dopravní obslužnost vyloučeného úseku zajistí DPP náhradní autobusovou dopravou XC na trase Pražského povstání – Vyšehrad – I. P. Pavlova – Muzeum – Hlavní nádraží. DPP posílí i provoz na lince č. 196. Pro linku č. 134 se přemístí zastávku Pražského povstání (pro směr Dvorce přibližně o 25 metrů vpřed, pro směr Podolská vodárna přibližně o 20 metrů zpět). Pro bezbariérový nástup a výstup doporučuje DPP využít při cestě do centra autobusovou linku č. 135 z oblasti Jižního města od stanic Roztyly a Chodov, kde jsou všechny spoje zajištěny nízkopodlažními vozy.

Autor: DPP, Praha, ČR, 25.10.2019

Více informací a schéma je k dispozici zde:

http://www.dpp.cz/omezeni-dopravy/prazskeho-povstani-hlavni-nadrazi-docasne-preruseni-provozu-metra/

Zdroj:

http://www.dpp.cz/dpp-pokracuje-ve-vymene-prazcu-na-lince-metra-c-provoz-o-tomto-prodlouzenem-vikendu-prerusi-mezi-muzeem-a-prazskeho-povstani/