Pražští policisté pátrají po totožnosti podezřelých sprejerů… 

Na konci září před jedenáctou hodinou večer na stanici metra A – Petřiny posprejovaly tři dosud neznámé osoby vůz vlakové soupravy metra. Na soupravě sprejem vytvořily několik nápisů a způsobily tak škodu, kterou bude muset dopravní podnik nechat odstranit specializovanou firmou.

Video zde:

Policisté zajistili několik kamerových záznamů z bezpečnostních kamer, na kterých jsou sprejeři zachyceni. Ti byli zahaleni šátkem přes obličej, na hlavě měli kšiltovku a oblečeni byli v tmavém oděvu. Avšak v určitém okamžiku měli odhalené obličeje, a to na eskalátorech vedoucích z metra.

Proto žádáme veřejnost, pokud tyto osoby někdo poznává nebo ví, kde by se mohly zdržovat, ať kontaktujte místní oddělení policie Břevnov nebo linku 158. Také žádáme svědky, a to ženu sedící na lavičce na nástupišti metra Petřiny a muže na eskalátorech sjíždějícího k nástupišti metra aby se ozvali na místní oddělení policie Břevnov nebo linku 158.

Ve věci byly zahájeny úkony trestní řízení pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci, za což podezřelým osobám v případě dopadení a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

Autor: Policie ČR, Praha, ČR, 25.10.2019

Zdroj:

https://www.policie.cz/clanek/sprava-hl-m-prahy-zpravodajstvi-posprejovani-vlakove-soupravy.aspx