Čtyři možnosti vybrala místopisná komise hlavního města Prahy pojmenování veřejného prostranství po zesnulém zpěvákovi Karlu Gottovi…

Všechny návrhy napřed projedná s jeho rodinou. Návrhy tak zatím tají.

 Psali jsme zde:

https://www.prazskynoviny.cz/uncategorized/praha-fenomen-zlateho-hlasu-z-prahy/

Podle informací ČTK byl mezi návrhy například i návrh přejmenovat Letiště Václava Havla v Praze na Letiště Karla Gotta. Petici za přejmenování na internetu podepsalo 2 500 lidí.

Psali jsme zde:

https://www.prazskynoviny.cz/uncategorized/praha-petice-za-letiste-karla-gotta-praha/

Možností ještě bylo pojmenování mostu u Žofína, stanice metra D, nebo náměstí či ulice na Smíchově.

Gott bude pohřben na Malvazinkách

Drazí příznivci mého manžela,

touto cestou vám všem ze srdce děkuji za veškerá vyjádření soustrasti, která jsme od vás v uplynulých týdnech v tak velkém počtu obdrželi a stále dostáváme. Vaše slova podpory jsou pro naši rodinu, v těchto nesmírně těžkých časech, velkým povzbuzením.

Také bych vám ráda oznámila, že na přání mého manžela bude místem jeho odpočinku hřbitov na pražských Malvazinkách. Přál si odpočívat tam, kde prožil velkou část svého života, kde to měl rád a kde se cítil doma. Věřím, že vy, kteří jste ho měli rádi, si cestu k němu vždy najdete. Až to bude aktuální, ráda vám sdělím konkrétní místo. 

Ivana Gottová

Autor: TGM, ČTK, Karel Gott, Praha, ČR, 25.10.2019

Zdroj:

http://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/primator_a_volene_organy/rada/komise_rady/volebni_obdobi_2014_2018/komise_rady_hmp_mistopisna_/zapisy_z_jednani/index.html

https://www.karelgott.com/novinky/podekovani-za-vyjadreni-soustrasti/