Policisté v průběhu včerejšího dne a večera provedli další akci, která byla i tentokrát zaměřena na kontrolu osob jezdících v centru metropole na koloběžkách…

V průběhu páteční akce se dopravní policisté prvního policejního obvodu zaměřili na osoby, které se v centru metropole pohybovaly prostřednictvím koloběžek. Během této několikahodinové akce kontrolovali nejen dodržování pravidel silničního provozu,  ale také alkohol a drogy. Tedy, zdali se cestující na jednostopých dopravních prostředcích nepohybují, jak se lidově říká „pod vlivem“. 

Policie ČR Praha

Provedené kontroly nezřídka končily blokovou pokutou. Hlídky zkontrolovaly na čtyři desítky uživatelů koloběžek, přičemž zjistily devět přestupků, které vyřešily na místě blokovou pokutou. Nejčastějším prohřeškem pak byla jízda po chodníku, dále nerespektování dopravního značení, či jízda více osob na jednom stroji.

Policie ČR Praha

Podobné akce probíhaly i v průběhu letních měsíců a byly zaměřeny nejen na „koloběžkaře“, ale i na cyklisty.

Ne vždy však tyto cesty „pod vlivem“ končí, v tom lepším případě, policejní kontrolou, kdy je přestupci zakázaná další jízda a musí pokračovat dál po svých. Někdy končí i na lehátkách sanitních vozů a odvozem do nemocnice.

Akce tohoto typu budou i nadále pokračovat.

Autor: Policie ČR, Praha, ČR, 26.10.2019

Zdroj:

https://www.policie.cz/clanek/akce-kolobezka.aspx