Rok po komunálních volbách se bývalá pražská primátorka Adriana Krnáčová vrací do politiky…

Hnutí ANO v Praze 6 má novou místopředsedkyni, stala se jí Adriana Krnáčová…

Ačkoli minulý rok za ANO v Praze vůbec nekandidovala, Seznam zjistil, že se nově stala místopředsedkyní hnutí ANO v Praze 6. Navíc získala také nominaci do krajského vedení ANO. Právě v krajském předsednictvu by ji rád viděl současný šéf pražské organizace hnutí ANO Jan Říčař.

Zda se skutečně místopředsedkyní ANO v Praze nakonec stane, se rozhodne nejspíše 12. listopadu, kdy by o tom měli členové hlasovat.

Říčař Seznamu potvrdil, že Krnáčová nominaci od ANO v Praze 6 získala. Nechtěl ale vysvětlit, proč ji sám osobně podporuje. „Nechci dávat žádnému z kandidátů výhodu,“ zdůvodnil Říčař.

Adriana Krnáčová pak uvedla, že bude hnutí ANO ráda nápomocna. „Mám dostatek zkušeností jak pracovních, tak lidských s vysokou morální integritou,“ napsala Seznamu.

Volby v Praze vyhrála loni ODS se ziskem 17,87 procenta hlasů a obsadila v 65členném zastupitelstvu 14 míst. Piráti se umístili druzí se ziskem 17,1 procenta a mají 13 mandátů. Praha Sobě získala 16,6 procenta a rovněž 13 mandátů, stejný počet křesel mají i Spojené síly pro Prahu (TOP 09 a STAN) se ziskem 16,3 procenta hlasů. ANO skončilo na pátém místě a má 12 mandátů. Koalici utvořili Piráti, Praha Sobě a Spojené síly pro Prahu.

Autor: Seznamzpravy.cz, ČTK, Praha, ČR, 29.10.2019

Zdroj:

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/krnacova-hlasi-navrat-do-politiky-usiluje-o-misto-ve-vedeni-ano-v-praze-81853

https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/exprimatorka-krnacova-se-stala-mistopredsedkyni-ano-v-praze-6/1814689