Stále hledáme svědky incidentu a zraněnou ženu. Kriminalisté prosí veřejnost o pomoc při objasnění události, při které utrpěla holčička v kočárku poranění v obličeji…

V úterý 22. října krátce před polednem došlo v Praze na autobusové zastávce Florenc v ulici Ke Štvanici k potyčce mezi skupinkou lidí neznámé totožnosti. Podle dosud zjištěných informací celý incident započal slovní rozepří, která vygradovala až k tomu, že jeden z mužů hodil po dalším muži přesně nezjištěný předmět. Tento předmět se však odrazil a poranil ženu stojící na zastávce, ale i bezmála dvouleté dítě v kočárku, se kterým zde jeho maminka čekala na autobus.  Dítě bylo na místě ošetřeno lékařem a následně převezeno do nemocnice. Zraněná žena však z místa odjela a nevyčkala na příjezd policistů. Kriminalisté v současné chvíli stále zjišťují veškeré okolnosti této události a pátrají po osobách, které se tohoto incidentu zúčastnily. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu ublížení na zdraví a výtržnictví. V případě odsouzení pachateli hrozí trest odnětí svobody v délce až osmi let.

Kriminalisté prosí ženu, která byla při této události zraněna, aby se přihlásila, jelikož je její svědectví velmi důležité při objasnění tohoto případu. Zároveň také prosíme svědky incidentu, nebo řidiče, kteří v daný okamžik projížděli okolo a mají ve vozidle kameru, aby se s námi spojili prostřednictvím linky 158 nebo přímo na mobilní telefon 731 195 197.

Autor: Policie ČR, Praha, ČR, 29.10.2019

Zdroj:

https://www.policie.cz/clanek/stale-hledame-svedky-incidentu-a-zranenou-zenu.aspx