Poslední dobou narůstá počet případů, kdy se část veřejnosti chová vůči strážníkům arogantně…

Jedná se o urážky, nadávky a ponižování. Mýlil by se ten, kdo by mezi aktéry očekával pouze tzv. ztracené existence. Většinou se jedná o lidi, od kterých byste takové jednání nečekali. Jeden z posledních případů se odehrál včera krátce po poledni u základní školy v Praze 11, kde strážníci dohlíželi na bezpečný odchod dětí.

Video zde:

V ulici K Milíčovu zaparkovala bezohledná řidička svoje vozidlo přímo v křižovatce, kde je zákaz zastavení, navíc před zraky strážníka. Bez okolků vystoupila z vozu a vypustila ven i svého malého pejska. Oba se pak bezprizorně pohybovali ve vozovce ignorujíce přítomnost strážníka. Ten ženu na přestupek zákazu zastavení upozornil, stejně tak i na povinnost použít chodník. Ve čtyřiačtyřicetileté ženě to vzbudilo silnou nevoli. Kromě sprostých nadávek vůči strážníkovi, tykání a ponižování, se snažila telefonicky dovolat na neznámé místo se záměrem podat na něj stížnost. Akceptování svých prohřešků razantně odmítala. Navíc se snažila argumentovat špatnou dopravní kázní jiných rodičů vozících své děti do základní školy, a to i přesto, že si právě pro svoji ratolest přijela.

Na strážníkovo upozornění, že právě ona jako dospělá a rozumná by měla být dětem příkladem a chovat se v dopravě zodpovědně, jí nakonec došla slova. Všechny přestupky, kterých se žena dopustila – stání v zákazu zastavení, povinnost vlastníka zvířete zabránit jeho pohybu po pozemní komunikaci a povinnost chodce užít chodníku, byly předány správnímu orgánu. Jiný správní orgán se pak bude samostatně zabývat přestupkem znevážení úřední osoby při výkonu pravomoci.

Autor: MMP, Praha, ČR, 2.11.2019

Zdroj:

https://www.mppraha.cz/media-mp-2/tiskove-zpravy/3695-drzost-a-arogance-vuci-straznikum-prekracuji-meze