Přinášíme Vám další článek, který Vám, našim čtenářům, představuje současné vedení magistrátu Hlavního města Prahy. Dnes Vám představíme Bc. Michaelu Krausovou, zastupitelku za Pirátskou stranu, která byla donedávna předsedkyní klubu Pirátské strany…

Michaela Krausová, původem z Benešova, dříve vedla Pirátské listy. Kdysi se proslavila natočením několika pornografických scén (autentičnost sama potvrdila), a v současnosti je členkou Výboru pro výchovu a vzdělávání ZHMP, Výboru kontrolního ZHMP a Výboru pro správu majetku, majetkové podíly a podporu podnikání ZHMP. Podle níže uvedených informací, publikovaných z jejich vlastních zdrojů, nemá pro členství v žádném z výše uvedených výboru na zastupitelstvu Hlavního města Prahy, reálnou kvalifikaci a odbornost. 

V minulosti působila u jednoho z prvních úspěšných pirátských politiků, senátora Libora Michálka, jako stážistka. Ještě předtím vystudovala Střední odbornou školu pro administrativu EU se zaměřením na „Provoz diplomatických služeb“. Rozšiřovala si jazykové vzdělání a od roku 2013 studovala na Fakultě humanitních studií Univerzity Karlovy a na podzim 2014 veřejně podporovala tzv. participativní rozpočet.  

V předvolebním období 2017 byla koordinátorkou pirátských dobrovolníků v Praze a měla tak podíl na úspěchu Pirátské strany v Praze, kde získali 17,6% hlasů. V komunálních volbách 2018 se do zastupitelstva Hlavního města Prahy dostala za Pirátskou stranu na šestém místě kandidátky, stala se místopředsedkyní klubu Pirátů a od roku 2019 je i předsedkyní klubu Pirátské strany. Je přítelkyní jiného pirátského politika, Jakuba Michálka.

V rámci předvolební kampaně do komunálních voleb, Michaela Krausová byla mezi těmi, kteří zprostředkovávali spolupráci s firmou JCDecaux, která je v současné době prošetřována Evropskou unií, a která poskytla významné slevy Pirátské straně během předvolební kampaně. O této kauze již dříve informovala i jiná česká média.

Dnes jsou známé její emaily, v nichž označuje stranu Pirátů, za stranu plnou kreténů…

Autor: Štěpán Lipský, Praha, ČR, 2.11.2019

Zdroj:

http://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/primator_a_volene_organy/zastupitelstvo/seznam_zastupitelu/index.html?memberId=5750