Pražští kriminalisté při akci ,,kapsa“ zadrželi několik podezřelých osob z krádeže…

Pod vedením pražských kriminalistů z odboru obecné kriminality proběhla v sobotu akce ,,KAPSA“. Kapesní krádeže jsou jedním z nejčastějších druhů krádeží, proto se kriminalisté na tyto kapsáře pravidelně zaměřují.  Od začátku roku jich evidují přes dva tisíce sedm set, a to pouze na území krajského ředitelství policie hlavního města Prahy I.

Policie ČR Praha

V průběhu akce kriminalisté zadrželi čtyři osoby pro podezření ze spáchání trestného činu krádež. Na jednu osobu byl vydán souhlas se zadržením pro opakovanou trestnou činnost krádeže a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Při kontrolách pak dokonce objevili i osobu v celostátním pátrání. Celkem tak zadrželi šest osob, které následně převezli na policejní oddělení k provedení dalších procesních úkonů. U jedné z kapesních krádeží kriminalisté zajistili kamerový záznam, který zachycuje konání osoby na místě činu. Podezřelý stojí za mužem, který vybírá finanční hotovost z bankomatu a v momentě, kdy si chce hotovost uklidit do peněženky, mu ji vytrhne z ruky. Muž tak během pár vteřin přišel o bezmála dvacet tisíc korun. Podezřelého na základě zjištěných poznatků kriminalisté zanedlouho zadrželi. Jednalo se o recidivistu kapesních krádeží. 

Policie ČR Praha

Všechny tyto krádeže se odehrály ve dne na veřejném prostranství, dvě z nich pak ve větším shluku lidí, a to na eskalátorech v metru a na Pražském hradě. Podezřelými nejsou jen čeští kapsáři, ale také občané rumunské národnosti. Terčem útoku se staly peněženky ukryté v kabelkách, batozích a kapsách u bund.

Snižování počtu kapesních krádeží patří dlouhodobě k prioritám pražské policie. Policie na tyto krádeže upozorňuje i v rámci preventivně informačních kampaní.

Policie ČR Praha

Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Za toto jednání jim v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až dva roky. U recidivisty hrozí trest odnětí svobody až tři léta.

Autor: Policie ČR, Praha, ČR, 3.11.2019

Zdroj:

https://www.policie.cz/clanek/akce-kapsa-843104.aspx