Radní HMP, schválili poslední části městského okruhu…

Ten povede od výjezdu z tunelu Blanka na Pelc – Tyrolce až k Jižní spojce. Většinou povede pod zemí.

Zdroj: Satra

„Schválili jsme podklad pro dokumentaci pro územní rozhodnutí dostavby městského okruhu, tedy těch asi 30 procent, které nám zbývají dostavět. Je to jedna z nejdůležitějších dopravních staveb, kterou chystáme. Chceme, aby okruh město nerozděloval, ale spojoval. Proto je většina trasy navržena pod zemí,“ řekl  náměstek primátora Adam Scheinherr.

Zdroj: Satra

Město tak může požádat o územní rozhodnutí. Koalice Piráti – Praha Sobě – Spojené síly pro Prahu, nechala projekt přepracovat. V nové podobě, povede trasa skoro celá pod zemí (má být dlouhý 10 km, z toho 8,5 km má vést v tunelu), což bude zjevně mnohem dražší. Nicméně náklady zatím vypočítány nejsou.

Zdroj: Satra

Přepracování projektu provedla firma Satra ve spolupráci s bývalým primátorem Prahy architektem Janem Kaslem. Dále pak také s německým krajinářským architektem Tillem Rehwaldtem.

Zdroj: Satra

Byla pro nás obrovská výzva, ale zároveň čest zkusit pojmout řešení Městského okruhu opravdu celostně. Na návrhu pracoval tým lidí, kteří velmi dobře rozumí svým tématům, ale zároveň jsou to špičkoví odborníci, kteří umí naslouchat svým kolegům. Díky tomu vzniklo unikátní mezioborové dílo v naprosto rekordním čase. Troufám si tvrdit, že jsme dokázali nemožné. Například řešení tunelové varianty v oblastí Balabenky je ukázkou perfektního inženýrství 21. století, kdy se nám podařilo dostatečně naklesat komunikaci sjíždějící od Spojovací tak, abychom se dostali pod úroveň terénu a zároveň překročili Rokytku povrchovým tubusem, který je ovšem překryt místní komunikací a chodníky. Myslím, že celé dílo je ukázkou toho nejlepšího napříč obory a jsem rád, že nám náměstci primátora nechali volnou ruku, stimulovali nás v hledání kreativních řešení a nespokojili se s kosmetickými změnami, ale vyžadovali mnohem víc, řekl Jan Kasl, který vedl projektový tým.

Zdroj: Satra

Městský okruh v Praze je z více než dvou třetin hotový. „Schvalování by nemělo být delší než u povrchové varianty, protože je vůči obyvatelům vstřícnější,“ řekl Kasl.

Zdroj: Satra

Autor: TGM, ČTK, Satra, Praha, 5.11.2019

Zdroj:

http://www.satra.cz/mestsky-okruh-ma-novou-podobu/