Ze škol, které zřizuje Praha, jich bude zavřeno sedm procent a 16 procent bude fungovat v omezeném provozu…

Českomoravský odborový svaz školství zveřejnil tento dopis, kterým informují rodiče o stávce:

Zdroj: ČMOS PŠ

V době stávky učitelů mohou děti do pražské zoo za korunu

Jako reakci na vyhlášení stávky učitelů dne 6. listopadu budou mít děti a studenti možnost navštívit pražskou zoo za symbolickou jednu korunu. Náměstek primátora hl. m. Prahy Petr Hlubuček tak chce ulevit rodičům i školám.

„Rozhodli jsme se, že ulevíme rodičům a v době stávky učitelů nabídneme dětem alternativní program v podobě návštěvy naší zoologické zahrady za symbolickou jednu korunu,“ říká náměstek Petr Hlubuček.

„I když obvykle slevami hodně šetříme, nápad pana náměstka Hlubučka umožnit dětem v den učitelské stávky vstup do zoo za symbolické vstupné jsme přivítali. Ve středu 6. listopadu tak vstupné do Zoo Praha pro děti a studenty činí 1 korunu a pro dospělé 50 korun,“ řekl ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek.

Pražská zoologická zahrada je dnes otevřena od 9:00 do 16:00 hodin. Návštěvníci si v areálu zoo mohou prohlédnout i před nedávnem otevřený Rákosův pavilon se vzácnými papoušky.

Psali jsme zde:

https://www.prazskynoviny.cz/uncategorized/praha-zoo-cily-zivot-papousku-v-rakosove-pavilonu/

Praha 8 nabízí pomoc rodičům dětí ze stávkujících škol

Z patnácti základních škol a osmnácti mateřských škol zřizovaných městskou částí Praha 8 se zítřejší stávky učitelů zúčastní sedm ZŠ a tři MŠ. Zbývající budou v běžném provozu.

„Chápeme složitost situace pro rodiče dětí ze stávkujících škol, proto se snažíme jim vyjít vstříc nabídkou s možností umístit v den stávky jejich děti do našich klubů provozovaných v projektu Osmička pro rodinu,“ říká místostarosta Prahy 8 pro oblast školství Tomáš Tatranský.

Rodiče dětí ze stávkujících škol v Praze 8 mohou tak využít v rozšířeném režimu tří center: dětský klub Ďáblík, dětský klub Krabík a rodinné centrum Osmička. Ve všech třech klubech se o děti postarají již od 8 hod. až do 15 hod. Celý den bude zdarma. Jídlo pro své děti musí zajistit rodiče. Děti budou v klubech přijímány do naplnění kapacity. 

Autor: TGM, Praha, ČR, 6.11.2019

Zdroj: 

https://skolskeodbory.cz/

https://www.praha8.cz/Pozor-Praha-8-nabizi-pomoc-rodicum-deti-ze-stavkujicich-skol-2.html

http://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/v_dobe_stavky_ucitelu_mohou_deti_do.html