Policie žádá o pomoc při pátrání po totožnosti osob podezřelých z loupežného přepadení…

Od soboty 12. října se pražští kriminalisté z prvního oddělení zabývají událostí, která se odehrála během dne v Letenské ulici v Praze 1. Nic netušící ženu si vytipovali tři muži a několik ulic ji sledovali. Poté k ní jeden z nich zezadu přistoupil a snažil se jí vytrhnout kabelku z ruky. Odvážná žena se však bránila a o kabelku se s mužem přetahovala. Tento souboj však prohrála v momentě, když jí muž uštědřil facku, vlivem čehož upadla na zem a o kabelku přišla. Podezřelý a jeho spolupachatelé se dali na útěk.

Zdroj: Policie ČR Praha

Kriminalisté při vyšetřování zajistili fotografie, na kterých jsou podezřelí muži zachyceni ještě před loupeží. Není vyloučeno, že se jedná o cizince. 
Pokud muže na fotografiích poznáváte nebo víte, kde by se mohli zdržovat, kontaktujte 1. oddělení obecné kriminality v Bartolomějské ulici na telefonním čísle 974 851 319 nebo linku 158.

Policejní orgán ve věci zahájil úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu loupež. V případě, že se policii povede případ objasnit, mohou být muži odsouzeni k výkonu trestu odnětí svobody až na deset let.

Autor: Policie ČR, Praha, ČR, 7.11.2019

Zdroj:

https://www.policie.cz/clanek/patrani-po-pachatelich-loupeze.aspx