Pražský magistrát původně oznámil, že během dvou a půl let vyčerpá všechny možné kombinace registračních značek na osobní vozidla…

Nyní je na konci série začínající sedmičkou

Novinářům to řekli zástupci magistrátního odboru dopravněsprávních činností. Pražskou značku tvoří v levé části kombinace číslice, písmena A a číslice a v pravé části pak jsou čtyři číslice. Město dále eviduje téměř tři tisícovky registračních značek na přání a stovky značek pro elektromobily. V hlavním městě je registrováno 1,224 milionu provozovaných vozidel.
Registrační značku, která již byla zlikvidována, následně není možné znovu používat a přidělit ji jinému vozidlu. Pro ilustraci, jen letos v září magistrátní odbor dopravněsprávních činností provedl první registrace u 7000 vozů a udělal 1000 výměn značek.

Ministerstvo Dopravy uklidňuje

„Nevíme, z jakých zdrojů tato informace vychází. Vyčerpání kombinace čísel a písmen v Praze opravdu nehrozí, vzhledem k možnosti posunu písmen a číslic na další pozice na tabulce registrační značky,“ uvedla k tomu mluvčí ministerstva Lenka Rezková.  Ministerstvo dopravy proto podle ní nový systém kombinace nepřipravuje, neboť není potřeba.  Magistrát se hájí, že chtěl pouze upozornit na to, že zatím není jasné, jaká bude nová podoba označování aut.

Autor: TGM, ČTK, Idnes.cz, Praha, 15.11.2019

Zdroj:

https://www.idnes.cz/praha/zpravy/espezetky-registracni-znacky-auto-praha-ministerstvo-dopravy.A191114_145204_praha-zpravy_zuf

https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/praha-vycerpa-do-asi-dvou-a-pul-roku-mozne-kombinace-znacek-aut/1820577