Policie pátrá po neznámé trojici, jejíž členové použili spreje nejen k pomalování soupravy metra, ale i jako obranu proti zaměstnancům DPP, kteří jim v tom chtěli zabránit…

Případ se stal ve čtvrtek 24. října ve stanici metra Motol a zaznamenala ho bezpečnostní kamera umístěná uvnitř nástupiště. Na záběrech je vidět neznámou trojici, jejíž členové  kolem dvaadvacáté hodiny vběhli do prostoru nástupiště metra a začali sprejovat na poslední vagon soupravy. Sprejeři se nenechali odradit ani všude přítomnými cestujícími. Nepřestali ani ve chvíli, kdy se na místo dostavila obsluha metra, která se jim snažila v činnosti zabránit. Zatímco dva z nich pokračovali v „malování“, třetí je bránil. Obrátil sprej proti zaměstnancům a opakovaně jím stříkal barvu do obličeje. Do vzniklé potyčky se následně zapojili i ostatní pachatelé. Poté utekli do areálu blízké nemocnice.

Zdroj: Policie ČR Praha

Případ je prošetřován pro podezření z trestných činů výtržnictví a poškození cizí věci. Pokud bude trojice dopadena a odsouzena hrozí ji trest v podobě až dvou let odnětí svobody. Pokud máte jakékoli informace, které by vedly k odhalení totožnosti pachatelů, kontaktujte linku tísňového volání 158.

Rádi bychom se také touto cestou obrátili i na cestující, kteří tento incident mohli zaznamenat na své mobilní telefony. Pokud záznamem disponujete, kontaktujte tísňovou linku, nebo se s ním prosím osobně dostavte na policejní služebnu  na Zličíně a předejte ho kolegům. Výrazně tím můžete přispět k odhalení totožnosti pachatelů.

Autor: Policie ČR, Praha, ČR, 19.11.2019

Zdroj:

https://www.policie.cz/clanek/sprava-hl-m-prahy-zpravodajstvi-sprejeri.aspx