Dobře a správně zaparkovat je Praze čím dál větší problém a řidiči ho řeší po svém…

Občas dost svérázně. Někdy se svezou na kapotě, jindy použijí vodní postřik. V Dejvicích vypouštěli pneumatiky, „kradli“ brýle a na řadu přišly i pěsti. Strážníku, co s tím?

Video zde:

Sedmdesátiletý muž zaparkoval auto v druhé řadě a odskočil si do banky na jednání. Zablokoval tak ale auto páru, který potřeboval odjet na letiště. Každý k problému přistoupil po svém – muž zavolal na linku 156 a žena povolila ventilky u přední i zadní pneumatiky. V okamžiku příjezdu strážníků už byly ve hře pěsti. Potyčku hlídka okamžitě ukončila a začala zjišťovat, co se vlastně stalo. Poté, co byl majitel špatně parkujícího auta upozorněn ostrahou banky na to, že mu někdo poškozuje vozidlo, vyšel ven a ihned začala slovní přestřelka. Dále uvedl, že při incidentu ztratil brýle a že má podezření, že mu je vzala přítomná žena. Ze souboje si pak odnesl odřeninu pod okem.

Pár – 55 letá žena a 56 letý muž – zcela popřeli, že by jakkoliv s autem manipulovali, jako útočníka naopak označili hříšníka. Přivolaná hlídka Policie ČR v jednání zúčastněných podezření na spáchání trestného činu nespatřila, proto incident dořešili strážníci. Řidiči, který špatně zaparkoval, uložili pokutu ve výši 200 korun, kterou na místě uhradil. Přestupek proti občanskému soužití budou oznamovat správnímu orgánu. Během řešení přestupku si jeden ze strážníků všiml, jak 55 letá žena upustila na zem brýle a snažila se je nenápadně kopnout pod jedno ze zaparkovaných vozidel. Brýle naštěstí poškozeny nebyly.

Autor: MPP, Praha, ČR, 21.11.2019

Zdroj:

https://www.mppraha.cz/media-mp-2/tiskove-zpravy/3720-parkovani-vecny-evergreen