Pražská policie stejně jako každý rok připravila v souvislosti s adventem a vánočními svátky bezpečnostní opatření směřující k zajištění bezpečnosti všech občanů a návštěvníků Prahy…

„V České republice stále platí první stupeň ohrožení terorismem, který byl vyhlášen v souvislosti s teroristickými útoky v Bruselu v březnu roku 2016, na základě jehož jsou během celého roku nastavena zvýšená bezpečnostní opatření. I přestože v současné chvíli nemáme žádné informace, které by směřovaly k přímému ohrožení našeho státu, v souvislosti s vánočními svátky jsme připravili navýšená bezpečnostní opatření. Jednotlivá opatření budou přizpůsobena a plánována vždy podle konkrétní situace a ohlášených akcí,“ uvedl ředitel Krajského ředitelství policie hl. m. Prahy brig. gen. Tomáš Lerch.

Bezpečnostní opatření započne již den před první adventní nedělí rozsvícením vánočního stromu na Staroměstském náměstí a bude pokračovat až do nového roku. Na bezpečnost všech občanů a návštěvníků hlavního města dohlédne několik stovek policistů a strážníků Městské policie hlavního města Prahy. Společně se zaměří na místa a akce s větší koncentrací osob jako jsou vánoční trhy, rozsvícení vánoční stromu, kulturní a společenské akce a v neposlední řadě i obchodní a nákupní centra na celém území hlavního města Prahy.

„Období adventu a vánočních akcí je spjato s vyšší koncentrací lidí zejména v historické části Prahy. Proto pražské ulice bude hlídat větší počet strážníků a policistů a na některých místech budou rozmístěny bezpečnostní bariéry. Myslíme však i na komfort návštěvníků vánočních trhů a proto například mohou pozorovat rozsvěcení vánočního stromečku opakovaně, vždy každou hodinu a nebudou se tak muset na Staroměstském náměstí tísnit jen v určitou dobu,“ řekl náměstek primátora Petr Hlubuček.

V pohotovosti budou stejně jako v předchozích letech i kriminalisté. Ti se zaměří zejména na činnost kapsářů, kteří využívají předvánočního shonu a větší zranitelnosti potenciálních obětí a proto bude i tento rok operovat v ulicích města speciální tým. Na kapsáře a další pouliční kriminalitu dohlédnou taktéž strážníci městské policie.

„I v letošním roce se na zajištění bezpečnosti a veřejného pořádku bude podílet více než stovka strážníků Městské policie hl.m. Prahy,“ uvedl ředitel Městské policie hl. m. Prahy Eduard Šuster.

I v letošním roce připomínáme, že je stále k dispozici hotline linka Policie České republiky 800 255 255, na které mohou majitelé a provozovatelé veřejně přístupných objektů a pořadatelé sportovních, kulturních a jiných společenských akcí získat potřebné informace k zajištění bezpečnosti. Tato linka byla zřízena a slouží k prevenci bezpečnostních rizik.

Policisté i strážníci budou dělat maximum pro bezpečnost všech Pražanů a návštěvníků metropole.

Autor: Policie ČR, Praha, ČR, 29.11.2019

Zdroj:

https://www.policie.cz/clanek/bezpecnostni-opatreni-v-praze-advent-2019.aspx