Další ze seriálu, představujeme radní z magistrátu HMP…

Matadorka české politické scény, která prošla řadou stran, a které se podařil určitý comeback v rámci politické reprezentace Prahy. I v jejím případě se ukazuje, že paměť voličů není zase tak krátká, a tak tuto političku, která dlouhou dobu byla velmi v ústraní a neaktivní, opětovně zvolili do vcelku významné politické funkce. Hana Kordová Marvanová byla zvolena za Spojené síly pro Prahu, konkrétně za Starosty a nezávislé (STAN), jejichž členkou je od roku 2018. 

Zdroj: Facebook Hana Kordová – Marvanová

Hana Marvanová, narozená v roce 1962, je bývalá disidentka a vystudovaná právnička na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Podporovala demonstrace proti komunistické vládě a byla stíhána soudy. Během roku 1989 se angažovala v Občanském fóru a byla kooptována do České národní rady a mandát obhájila ve volbách 1992. Do roku 1998 byla angažována v ODS, ale po „Sarajevském atentátu“ stranu opustila a angažovala se v založení Unie svobody s Janem Rumlem. Až do září 2003 byla poslankyní, přičemž do té doby se angažovala například i ve stávce zaměstnanců České televize.

Zdroj: Facebook Hana Kordová – Marvanová

Po roce 2003, až do roku 2014, pracovala jako advokátka. V roce 2014 byla několik měsíců 1. náměstkyní ministryně spravedlnosti Heleny Válkové. Kvůli neshodám v červnu 2014 rezignovala na funkci a v roce 2018 vstoupila do komunálních voleb v Praze za Spojené síly pro Prahu. Získala 79 tisíc hlasů a stala se radní legislativu, veřejnou správu a podporu bydlení.

Je předsedkyní Komise Rady hl. m. Prahy pro poskytování krátkodobého bydlení, Komise hl. m. Prahy pro právní postavení hl. m. Prahy a Komise Rady hl. m. Prahy pro dostupné družstevní bydlení. Zabývá se i spoluprací a poměrem mezi Prahou a místními soudy. Ve své pozici kritizovala fakt, že Praha má k dispozici řadu bytů, ale nevyužívá je a deklarovala podporu rozšíření práv a postavení družstevního bydlení, včetně iniciace výstavby nových družstevních bytů ve Stodůlkách.

Autor: Štěpán Lipský, Praha, ČR, 29.11.2019

Zdroj:

http://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/primator_a_volene_organy/rada/slozeni_rady/index.html?memberId=5764