Novoroční ohňostroj v Praze nakonec bude…

Rada městské části Prahy 2, na svém jednání udělila záštitu novoročnímu ohňostroji v Praze a souhlasila s jeho uspořádáním na pozemku městské části, konkrétně v oblasti Bastionu.

Svým rozhodnutím tak zároveň podpořila kampaň organizátorů ohňostroje s názvem „Nebudu střílet“, která se věnuje rizikům amatérského používání pyrotechniky a dopadům na život a zdraví lidí i zvířat.

Zdroj: Praha.eu

„Jsme si jisti, že většinu Pražanů obtěžuje celodenní, amatérské odpalování pyrotechniky, které probíhá většinou nekontrolovaně a je tak velkou psychickou zátěží pro malé děti i zvířata. Patnáctiminutové organizované představení profesionálních pyrostrůjců v tomto ohledu považujeme za důstojnou oslavu Nového roku, která k evropským i světovým metropolím neodmyslitelně patří,“ vysvětluje místostarosta Prahy 2 pro oblast dopravy a oblast financí a investic Jan Korseska.

Vedení hlavního města Prahy rozhodlo o zrušení ohňostroje a jeho nahrazení videomappingem. Chce tak eliminovat negativní důsledky pyrotechniky, hlavně na domácí zvířata. Videomapping má být promítán na budovu Národního muzea. 

Zdroj: Praha.eu

Spolek Ohňostroj bude

Chceme zachovat tradiční novoroční ohňostroj hlavního města Prahy. Jeho zrušení a nahrazení videomappingem je rozhodnutí, které na životní prostředí a klid lidí i zvířat nebude mít žádný efekt. Videomapping velikostí svojí produkce nemůže na jednom místě sjednotit stejný počet lidí, jako ohňostroj a ani není možné jej efektivně fotografovat a sledovat z větších vzdáleností. Zároveň spouštíme kampaň #NEBUDUSTŘÍLET, která si klade za cíl uklidnit pyrotechnické šílenství v ulicích na konci roku.

Na ohňostroj mohou pražané posílat peníze na transparentní účet spolku.

Autor: TGM, MČ Praha 2, Praha, ČR, 3.12.2019

Zdroj:

http://www.praha2.cz/Ohnostroj-v-Praze-bude.html

http://www.ohnostrojproprahu.cz/