Další ze seriálu, představujeme radní z magistrátu HMP…

Hana Třeštíková, česká režisérka a producentka ze známé kulturní rodiny Třeštíků, narozená v roce 1982, je další z radních, o kterých Vám píšeme. Pochází z Prahy a od roku 2014 je zastupitelkou městské části Praha 7. Byla producentkou v rámci Febiofestu a vystudovala Filmovou a televizní fakultu Akademie múzických umění v Praze a od roku 2011 produkovala vlastní filmy. V roce 2016 byla nominována na Českého lva za nejlepší dokumentární film.

Zdroj: Facebook Hana Třeštíková

V roce 2014 se začala politicky angažovat a byla zvolena za uskupení „PRAHA 7 SOBĚ“, od kdy se na Praze 7 angažuje v oblasti kultury a sousedských vztahů. Svůj mandát v roce 2018 obhájila a zároveň byla zvolena v rámci uskupení Praha sobě zastupitelkou hlavního města Praha.

Na magistrátu převzala kompetence v oblasti kultury, památkové péče, cestovního ruchu a výstavnictví. Komisi pro cestovní ruch předsedá a je členkou komisí zabývajících se koordinací neinvestičních aktivit ve veřejných prostranstvích, využití nákladového nádraží Žižkov a komise pro vznik koncertního sálu hl. m. Prahy. Spolupracuje i s církvemi a zajišťuje vztahy mezi hlavním městem a církevními organizacemi. 9. září 2019 na svém twitterovém účtu oznámila pokrok v jednom z mnoha významných úspěchů stávajícího vedení hlavního města Prahy, a to je zákaz pand a krtečků na Václavském náměstí a na Staroměstském náměstí, čímž nepochybně došlo k výraznému zvýšení kulturní úrovně hlavního města Prahy.

Autor: Štěpán Lipský, Praha, ČR, 

Zdroj:

http://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/primator_a_volene_organy/rada/slozeni_rady/index.html?memberId=5782