Dopravní podník hl. m. Prahy připravil dnes Mikulášské odpoledne…

To se uskuteční dnes v sobotu 7. prosince 2019 od 13.00 hodin do 18.00 hodin ve vozovně Střešovice. Všechny hosty uvítá Mikuláš, čert a anděl. Na děti čeká bohatý animační program se spoustou her a sladkých odměn.
Všechny hosty uvítá Mikuláš, čert a anděl. Na děti čeká bohatý animační program se spoustou her a sladkých odměn.

Zdroj: DPP

Program ve vozovně Střešovice

Program na hlavním pódiu bude moderovat herečka a muzikálová zpěvačka Šárka Marková. Během odpoledne zazpívá pásmo vánočních písní a přidá i známé melodie z muzikálu Pomáda, Děti Ráje či Hříšný tanec.

Dále vystoupí kapela Blue Cimbal s lidovými písněmi v moderním provedení. Zpěvák a cimbalista Roman Veverka přináší ve svém hudebním projektu originální spojení cimbálu a populární hudby. Podřipský žesťový kvintet zahraje koledy a vánoční písně. Chybět nebude pásmo koled s vyprávěním o narození Ježíška pro nejmenší, pohádka z pražských pověstí Čert prý nikdy nespí a vokální kvartet 4TETy zazpívá vánoční koledy.

V prostorách vozovny bude připraveno 6 stanovišť kreativního workshopu s tématikou Vánoc a Mikuláše, připravena bude i dílnička s vánočním cukrovím. Oblíbenou zábavou nejmenších návštěvníků je potom malování na obličej, které nebude chybět ani letos. Mikuláš s čertem a andělem nakonec obdarují děti mikulášským balíčkem.

Mikulášská jízda metrem

Nejen děti, ale i dospělí se mohou v sobotu 7. prosince 2019 těšit na jízdu třívozovou historickou soupravou metra Ečs na trase A. V soupravě se na děti těší Mikuláš, čert i anděl.

Jízdy historickou tramvají

V trase Královka – Malovanka – Hládkov – Vozovna Střešovice – Prašný most – Hradčanská – Špejchar zajistí dopravu pro návštěvníky tři soupravy historických tramvají, a to v intervalu 15 minut přibližně od 12.50 do 18.00 hodin. Jízda těmito tramvajemi bude zdarma. Jízdní řád historické tramvaje je ke stažení pod tímto odkazem.

V rámci akce si mohou návštěvníci zakoupit jízdu speciálními vyhlídkovými tramvajemi Měsíček, Sluníčko, T1 a T3 Coupé. Cena těchto jízd bude 80 Kč, v případě T3 Coupé 150 Kč. Tramvaje budou vyrážet od 13.20 hodin do 17.20 hodin z Vozovny Střešovice vždy každých 20 minut, okružní jízda bude trvat přibližně 40 minut a bude vedena přes historické centrum města. Kapacita tramvají je omezena, jízdenky je možné zakoupit v předstihu na fanshop.dpp.cz, případně na místě v den konání akce.

Autor: TGM, DPP, Praha, ČR, 7.12.2019

Zdroj:

http://www.dpp.cz/dpp-porada-mikulasske-odpoledne-ve-vozovne-stresovice/