Další ze seriálu, představujeme radní z magistrátu HMP…

Předposlední z radních, které Vám představujeme, je magistra Milena Johnová z hnutí PRAHA SOBĚ. 

Zdroj: Praha Sobě


Bývalá manažerka a lektorka, původem z Vrchlabí, narozená v září 1967, má vystudovanou molekulární biologii na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy, kde vystudovala i genetiku. Zvolena byla jako nestraník za hnutí Praha sobě v komunálních volbách 2018, a jako radní dostala na starost oblast zdravotnictví a sociální politiky. 

Rovněž je předsedkyní Komise Rady hl. m. Prahy pro výběr ředitele příspěvkové organizace hl. m. Prahy Dětský domov Charlotty Masarykové a předsedkyní Komise Rady hl. města Prahy pro protidrogovou politiku. Dříve se také zabývala chráněným bydlením a angažovala se v hnutí DUHA, než se stala lektorkou a začala působit na socioterapeutické farmě spadající pod psychiatrickou nemocnici Bohnice. Mezi lety 2000, až 2003 působila i na ministerstvu zdravotnictví, od roku 2003, až do roku 2017 spravovala neziskovou organizaci zabývající pomocí postiženým. Působila i jako lektorka Evangelické teologické fakulty Univerzity Karlovy. 

Zdroj: Facebook Milena Johnová

Na magistrátu se její jméno zmiňovalo zejména v oblasti podivných sporů okolo údajného nadhodnocení ceny prodávaného starého majetku Eurotelu. Milena Johnová v této souvislosti žádala navýšení příspěvku na Centrum sociálních služeb o 1,000,000 Kč, přičemž mělo dojít k odkupu, uskladnění a distribuci starého oblečení prostřednictvím společnosti Magic Helena s.r.o., kterou spoluvlastní bývalá kolegyně Mileny Johnové, Helena Kohoutová. Opoziční zastupitelé upozornili na tyto podivné praktiky. Podle výpisu z firemního rejstříku byla Mgr. Milena Johnová členkou správní rady nadace O2, pod kterou spadal Eurotel od 29. května 2002 do 21. ledna 2008 s výmazem z rejstříku dne 2. dubna 2008. Nyní se část majetku v podobě 20 let starého oblečení, měla prodat za zhruba 1 milión korun v rámci tzv. šatní banky. K této akci nakonec, po kritice opozice, i některých vlastních kolegů, nedošlo a projekt byl zrušen. 

Autor: Štěpán Lipský, Praha, ČR, 9.12.2019

Zdroj:

http://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/primator_a_volene_organy/rada/slozeni_rady/index.html?memberId=5790