Další ze seriálu, představujeme radní z magistrátu HMP…

Poslední z radních je radním nejdůležitějším. Samotný primátor Hlavního města Praha, pirátský radní MUDr. Zdeněk Hřib.

Lékař vystudovaný na 3. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, narozený 21. května 1981 ve Slavičíně. Během lékařského studia absolvoval stáž na Tchaj-wanu, s jehož hlavním městem Tchaj-pej bude v současné době Hlavní město Praha uzavírat sesterskou smlouvu. Dříve pracoval ve společnosti MD Access a později, v roce 2008, převzal řízení sekce informatiky Státního ústavu pro kontrolu léčiv, a prošel další stáží, tentokrát v Londýně. Od roku 2012 působil v o.p.s. Institut aplikovaného výzkumu, edukace a řízení ve zdravotnictví. 

U pirátů se začal jako expert na zdravotnictví angažovat od roku 2013, kdy se stal registrovaným příznivcem a o rok později neúspěšně kandidoval do zastupitelstva hlavního města Praha. Plným členem Pirátské strany se stal v roce 2017, a již další rok uspěl v rámci komunálních voleb, a díky zformování nové koalice na magistrátu se stal i primátorem Prahy, v koalici s Praha Sobě & TOP 09 a Starosty s jejich spojenci. Po nástupu do čela magistrátu se stal velice agilním, ambiciózním a aktivním primátorem, který vede politiku „státu ve státě“, kdy neustále konfrontuje vládu, její diplomacii a administrativu, konfrontuje cizí země, úspěšně porazil maskoty a pandy v Praze.

Zdroj: ČT 24

Ve stejné chvíli se mu pražská doprava hroutila pod rukama, se zpožděním (jako první primátor v historii nepřišel na hlavní pietu) se zúčastnil uctění památky parašutistů ze skupiny Anthropoid, pokoušel se zbavit zaměstnance přístupu k vedení Pražské plynárenské, spustil se svými radními klimatickou nouzi v Praze a bez okolků se podílel na podivném tajném hlasování v souvislosti s geologickým průzkumem týkajícím se výstavby metra D. Pan primátor Hřib je velice hrdý na úspěchy své správy hlavního města Prahy, a jasně to všem sděluje, dokonce i v debatách a pořadech, které s tím nemají nic společného, kdy skutečné i neskutečné úspěchy (výstavba metra D) dokázal dát do souvislosti s vypovězením smlouvy s Pekingem. Jeho úspěšnost potvrzuje číslo 17,9%. Jeho popularita z října letošního roku, kdy se v anketě o popularitě a důvěryhodnosti hejtmanů umístil na posledním místě. 

Autor: Štěpán Lipský, Praha, ČR, 11.12.2019

Zdroj:

http://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/primator_a_volene_organy/Primator/index.html