Městská společnost Prague City Tourism (PCT) očekává, že se letos v prosinci v hlavním městě ubytuje 700 000 hostů, meziročně o 4,5 procenta více…

Zahraničních turistů by mělo být zhruba 590 000, z Česka přijede do metropole přibližně 110 000 návštěvníků. Sdělila to mluvčí agentury Barbora Hrubá. PCT se stará o cestovní ruch v Praze, dříve byla známá jako Pražská informační služba.

Vánoce a Nový rok tráví v Praze nejčastěji Evropané. Převládat budou Němci, Rusové nebo například Britové. Přibývá také turistů z Francie, Itálie, Rakouska a Slovenska. Nejpočetnější skupinou z mimoevropských zemí budou Američané. „Přírůstky očekáváme rovněž u návštěvníků z Jižní Koreje a Číny,“ uvedla Hrubá.

Zdroj: Praha.eu

Turisty lákají například vánoční trhy. Tradičně je letos najdou na Staroměstském náměstí, Václavském náměstí, na náměstí Míru nebo na Pražském hradě. Adventní program připravuje i většina městských částí.
V Praze je letos vánočně vyzdobeno také více ulic. Magistrát do osvětlení investuje téměř čtyři miliony korun, v minulých letech na výzdobu dával kolem dvou milionů korun.

Za celý loňský rok se v Praze ubytovalo téměř 7,9 milionu hostů, což je ve srovnání s rokem 2017 o 3,2 procenta víc. Výrazně převažovali zahraniční turisté, kterých do hlavního města přijelo za celý rok 6,67 milionu.

Autor: ČTK, Praha, ČR, 15.12.2019

Zdroj:

http://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/akce_a_kampane/vanoce_2019/index.html