Na začátku bylo oznámení o třech mužích sprejujících na mostní pilíře. Na konci divoké honičky byl zadržený patnáctiletý běžec…

Pilíře mostu pro pěší, který spojuje Letenské sady s Chotkovými, si vybrali tři mladíci ke svým sprejerským touhám. Městské policii to bylo oznámeno na linku 156. Strážníci na místě kromě čerstvých pomalu zasychajících nápisů nikoho neobjevili. Společně s další hlídkou se tak vydali prověřit okolí. U Písecké brány spatřila dvojice strážníků tři utíkající postavy, které odpovídaly nahlášenému popisu. Ty se však posléze rozdělily. 

Video zde:

Jednoho z mužů se podařilo další hlídce objevit o několik ulic dál, jak utíká směrem k zastávce Hradčanská a dále přes železniční přejezd. Strážníci se mu snažili nadjet autem, poté za ním jeden vyběhl. Dotyčného se po pár dalších běžeckých manévrech podařilo strážníkům zadržet a omezit na osobní svobodě. Že se jedná o jednoho z tvůrců posprejovaných výtvorů, nebylo pochyb. Kromě tlakových lahví s barvami měl na sobě i černé ochranné rukavice potřísněné užitou barvou. Zadrženým byl teprve patnáctiletý mladík. K události došlo v neděli před druhou ráno a celá věc byla na místě předána Policii ČR.

Autor: MPP, Praha, ČR, 18.12.2019

Zdroj:

https://www.mppraha.cz/media-mp-2/tiskove-zpravy/3753-bez-forreste-bez-timto-heslem-se-zrejme-ridil-mlady-sprejer