Vánoční svátky v Zoo Praha i letos proběhnou ve znamení bohaté nadílky, a to nejen pro zvířata…

22. prosince se návštěvníci mohou těšit na oslavu sedmých narozenin gorilího samečka Nurua.

24. prosince čekají na návštěvníky komentovaná krmení a setkání, vystoupení lachtanů nebo zlaté prasátko, a mohou také přinést například jedlé dárky, které chovatelé v následujících dnech předají zvířatům. Děti do 15 let mají na Štědrý den vstup za pouhou jednu korunu. 

Zdroj: ZOO Praha

Na Štědrý den budou pavilony a restaurace v pražské zoo otevřeny do 14 hodin (areál zůstane přístupný až do 16. hodiny). Tento den mohou návštěvníci přinést a nechat u hlavního vchodu zeleninu, ovoce, suché pečivo, ořechy či piškoty, pro orangutany pak prostěradla nebo povlečení. Sami návštěvníci dostanou drobný dárek. Do 13.30 budou probíhat komentovaná krmení a setkání, na 13. hodinu je navíc naplánováno speciální vystoupení se zlatým prasátkem v Rezervaci Bororo a na 13.30 vystoupení lachtanů zakončené speciální vánoční nadílkou pro lachtany.

Zdroj: ZOO Praha

Ve dnech 25. a 26. prosince proběhne vánoční program v Rezervaci Bororo s domácími zvířaty a pod vánočním stromkem tam bude na děti čekat drobná nadílka. V následujících dnech (28. až 30. prosince) budou pokračovat komentovaná krmení – dojde však i na předání dárků, které na Štědrý den přinesli návštěvníci –, a nevyužitých vánočních stromků.

Zoo Praha všem přeje šťastné a veselé Vánoce!

Autor: TGM, ZOO, Praha, ČR, 22.12.2019

Zdroj:

www.zoopraha.cz