Kriminalisté zadrželi dealera přímo při prodeji drog…

Kriminalisté krajského ředitelství hlavního města Prahy, působící ve speciálním týmu Krystal, odhalili obchodníka s kokainem, který zásoboval odběratele po celé Praze. Drogu prodával několik let a prodej se týkal stovek gramů až kilogramů kokainu tak, aby uspokojil zájemce na drogovém trhu. Nejednalo se o náhodné odběratele, ale o lidi, kteří dlouhodobě drogu odebírali.

Video zde:

Zadržení provedla zásahová jednotka ve středu 4. prosince společně s kriminalisty a dalšími policisty z týmu Krystal, přímo po prodeji drog jednomu ze zákazníků na ulice v Praze 5.  

Zdroj: Policie ČR Praha

Podezřelý měl při zadržení u sebe kokain, u něhož lze předpokládat, že byl určen k dalšímu prodeji.  Při domovních prohlídkách kriminalisté zajistili další desítky gramů této drogy a finance v hodnotě desítek tisíc eur a samozřejmě i českou měnu. 

Zdroj: Policie ČR Praha

V současnosti hrozí osmatřicetiletému obviněnému za prodej drog trest odnětí svobody v délce až deset let, ovšem nelze v důsledku rozsahu prodeje vyloučit i zpřísnění právní kvalifikace. V takovém případě by muži hrozil až dvanáctiletý pobyt za mřížemi. Podezřelý je stíhán vazebně a k činu se doznal.

Zdroj: Policie ČR Praha

Autor: TGM, Policie ČR, Praha, ČR, 30.12.2019

Zdroj:

https://www.policie.cz/clanek/zasoboval-prahu-kokainem.aspx