Pražská ODS, chce jednat s TOP 09 o možné spolupráci na zastupitelstvu hlavního města Praha…

Usnesení Regionální rady RS ODS Praha (ze dne 7.1.2020)

„Regionální rada ODS Praha pověřuje předsednictvo Regionálního sdružení ODS Praha a předsednictvo klubu zastupitelů ODS při Zastupitelstvu HMP k jednání s vedením pražské TOP 09 a zastupiteli za TOP 09 v Zastupitelstvu HMP o možné programové spolupráci při řešení problémů hlavního města Prahy.“

„Situace v Praze začíná být neúnosná a palčivé problémy se neřeší. ODS se vždy chovala zodpovědně, a proto, i když jsme v opozici, tak nabízíme pomocnou ruku, aby se začalo spravovat město ku prospěchu Pražanů. Volby jsme v Praze vyhráli a už se nemůžeme dívat na to, jak Praha pod pirátsko-amatérským vedení stagnuje,“ uvedla místopředsedkyně strany a předsedkyně pražských zastupitelů ODS Alexandra Udženija.

„O spolupráci s ODS jsme jednali na krajském výboru TOP 09. Jsme připraveni se bavit s demokratickou opozicí o problémech Prahy, které mají delší časový přesah a tato koalice je pravděpodobně nebude schopna v tomto volebním období vyřešit. Například je to dopravní infrastruktura nebo bydlení,“uvedl pro ČTK europoslanec a předseda zastupitelů Spojených sil Jiří Pospíšil (TOP 09). Jednání prý bude o věcných tématech nikoli o změně koalice.„Náš klub v současnosti sdružuje TOP 09, STAN a KDU-ČSL. Nic nebrání tomu, abychom spolupracovali i s ODS a naplňovali tím to, oč nás žádá veřejnost, která volá po spolupráci pravicových, demokratických stran,“dodal Pospíšil.

Koalice Pirátů, Praha Sobě, Spojené síly pro Prahu (TOP 09 & STAN) má dohromady 39 hlasů v 65 členném zastupitelstvu. ODS má 14 hlasů a ANO 12 hlasů. 

Autor: TGM, Praha, ČR, 8.1.2020

Zdroj: 

https://www.ods.cz/region.prazsky