I toto se vydává za „taxislužbu“…

Vozidlo evidované v Polsku bez taxametru, ceníku nebo viditelného nápisu taxi s řidičem disponujícím polským vízem, ukrajinským řidičským oprávněním a uzbeckým pasem. Řidič alternativní taxislužby pojal také „alternativně“ přístup k dokladům a povolením. Pro jeho činnost neměla pochopení hlídka strážníků z Taxi týmu.

Zdroj: MPP

Na základě žádosti o součinnost hlídky Policie ČR se dostavil Taxi team městské policie do ulice Novovysočanská v Praze 9. Zde se nacházel republikovými policisty zadržený osobní vůz šedé barvy s polskou poznávací značkou. Čtyři cestující strážníkům uvedli, že na základě objednávky z mobilní aplikace, měli být zadrženým automobilem za 100 korun převezeni od stanice metra Palmovka do Novovysočanské ulice.

Zdroj: MPP

Čtyřiadvacetiletý řidič neviděl ve svém počínání žádný problém. Hlídkám předložil polská víza, ukrajinský řidičský průkaz a uzbecký cestovní pas. To, že nemá žádná potřebná povolení pro provozování taxislužby na území Prahy nepovažoval za podstatné a o zkouškách z místopisu evidentně také nikdy neslyšel. Strážníci jeho neoprávněnou činnost oznámili správnímu orgánu, který se případem bude nyní zabývat.

Zdroj: MPP

Autor: TGM, MPP, Praha, ČR, 10.1.2020

Zdroj:

https://www.mppraha.cz/media-mp-2/tiskove-zpravy/3782-i-toto-se-vydava-za-taxisluzbu