Pražští profesionální hasiči z HS6 – Krč převzali od Prahy 4 zajímavý dar – moderní výcvikovou figurínu…

Její cena se pohybuje v desítkách tisíc korun. Záchranáři si tak nyní budou moci bezpečně a kvalitně vyzkoušet stabilizaci, fixaci a transport zraněné osoby v bezvědomí.

„Tréninkové figuríny jsou perfektní alternativou pro situace, ve kterých nelze využít spolupráce s dobrovolníky. Jejich cena se odráží v kvalitním rozložení hmotnosti, materiálu a odolné konstrukci,“ vysvětlil radní městské částí Praha 4 pro bezpečnost Jaroslav Míth (ODS), který dar hasičům předal.

Zdroj: MČ Praha 4

„Hasiči nám při předávání také ukázali, jak se figurína poutá na nosítka a improvizovaně i vyproštění z automobilu,“ uvedla předsedkyně Výboru pro bezpečnost ZMČ Praha 4 Lucie Michková (ODS). Samotná figurína váží 80 kg a manipulace s takovou „mrtvou vahou“ opravdu není snadná a velmi se blíží vyprošťování osoby v bezvědomí v reálné situaci. Opravdu bezvládné chování se totiž pomocí figurantů dá jen těžko simulovat.

Figuríny se vyrábějí z voděodolného materiálu a lze je použít bezpečně i v situacích při teplotách do 100°C. Hojně je využívá například armáda, NATO, zahraniční záchranné složky i námořnictvo.

Zdroj: MČ Praha 4

Autor: MČ Praha 4, Praha, ČR, 11.1.2020

Zdroj:

https://www.praha4.cz/Hasici-prevzali-od-Prahy-4-dar-unikatni-vycvikovou-figurinu-1.html