Zakázka za miliardy korun pro DPP na servis metra, rozděluje koalici…

Koalice Piráti – Praha sobě & Spojené síly pro Prahu (TOP09 & STAN) má problém. Zakázku, kterou DPP rozhodl, bez výběrového řízení kritizují i koaliční Spojené síly pro Prahu…

Zakázku kritizují i opoziční zastupitelé:

DPP se proti tomu důrazně ohradil:

Představenstvo Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP) postupovalo při sjednávání smlouvy se společností ŠKODA TRANSPORTATION na zajištění kompletní odborné údržby souprav metra typu 81-71M – díky čemuž se prodlouží jejich životnosti o 15 let – plně v souladu se zákonem o zadávání veřejných zakázek. Současně také jednalo v souladu se stanovami DPP, podle kterých je plně v kompetenci představenstva DPP uzavírat tento typ obchodních smluv. Představenstvo DPP proto důrazně odmítá veškerá nařčení z netransparentnosti při uzavírání této zakázky a žádný z členů představenstva DPP proto rezignovat nehodlá.

https://www.dpp.cz/spolecnost/pro-media/tiskove-zpravy/detail/278_1023-dpp-zajistil-udrzbu-souprav-metra-81-71m-plne-v-souladu-se-zakonem-o-zadavani-verejnych-zakazek-a-stanovami-spolecnosti-odmita-veskera-narceni-z-netransparentnosti

Spojené síly pro Prahu, chtěli odvolat náměstka pro dopravu Adama Scheinherra, to však neprošlo, protože Piráti i Praha sobě byli proti. Scheinherr se k tomu vyjádřil na svém facebook profilu:

https://www.facebook.com/adam.praha.sobe/posts/555564558374908?

DPP zaměstnává na 11 tisíc lidí. Město dotuje DPP ročně 13 miliardami korun. Na třech linkách provozuje na 61 stanic. , Strany koalice se domluvily na tom, že město změní stanovy DPP, aby o takových velkých zakázkách musela informovat vedení města. 

Autor: TGM, Praha, ČR, 28.1.2020