Hana Marvanová & kauza dopravní podnik…

V posledních dnech jsme Vás informovali, o událostech sporů kolem zakázky na údržbu vozů metra v hlavním městě Praze, potažmo o rozporech mezi různými částmi koalice a opozice v otázce výběru zakázky za 15 / 22 miliard Kč.

Politici, kteří se proti této zakázce ozývají, zůstali oslyšeni, a ani náměstek pro dopravu Adam Scheinherr nebyl odvolán, neboť se ho zastala Pirátská strana a Praha Sobě. Nyní byla vyslyšena Hana Marvanová. Pražská radní pro legislativu Hana Marvanová Kordová kritizovala celou událost, a prostřednictvím Masarykova hesla „Nebát se a nekrást“ jí ztotožnila s korupcí, a poukázala, že korupční aféry se na pražském magistrátu řeší už přes sto let. 

Psali jsme zde:

https://www.prazskynoviny.cz/uncategorized/praha-dpp-dozorci-rada-se-vyjadrila-ke-kritizovane-zakazce-metra/

Rovněž si položila otázku, zda celá záležitost je jen šlendriánstvím, anebo zda se někdo obával schvalovacího procesu. Na její dotaz se ozval a vystoupil šéf Dopravního podniku Praha Petr Witowski, jehož odvolání nedávno žádala pražská ODS. Hana Marvanová kritizuje i to, že sám Petr Witowski získal svou pozici bez výběrového řízení.

Petr Witowski (generální ředitel DPP) na radní reagoval slovy: „Svým dnešním statusem naznačujete, že vedení dopravního podniku krade. Vaše poznámky o korupci, šlendriánu a netransparentnostech jsou za hranou. Z mého pohledu jste tím překročila meze slušnosti a korektnosti,“ a pohrozil, že bez předložení konkrétních důkazů Hana Marvanová porušuje zákon. Dodal „Své jméno jsem si budoval celý život a odmítám si ho nechat kazit, Vašimi nesmyslnými a nepodloženými obviněními. Považuji to za nejen nehorázné a nepřípustné, ale vzhledem k tomu, že jste politička a právnička, taky za neodpustitelné. Pokud budete nadále svými výroky poškozovat moje dobré jméno a dobré jméno dopravního podniku, budu věc řešit právní cestou.“ 

Autor: Štěpán Lipský, Praha, ČR, 3.2.2020