Policisté se zabývají incidentem na pražském Žižkově, při němž taxikář jezdící pro společnost Bolt včera dopoledne vytáhl z auta nevidomou ženu, protože nechtěl odvézt jejího vodicího psa…

Policie případ řeší jako přestupek. Firma už s taxikářem ukončila spolupráci a ženě se omluvila.

Server Deník N, uvedl, že žena včera dopoledne zabloudila a požádala o pomoc v hotelu v Bořivojově ulici. Personál jí pomohl zavolat taxikáře přes aplikaci Bolt. „Jelikož jsem nevidomá, mám vodicího pejska, takže jsem nasedla do auta a za mnou nastoupil pejsek. Ale řidič mi řekl, že pejska nevezme. Já mu řekla, že se ale bez něj neobejdu, protože jsem nevidomá. Řekl mi, že ho to vůbec nezajímá a ať vypadnu,“ popsala Deníku N situaci, kterou na videu zachytila i svědkyně události.

Zdroj: Adriana Bártlová

Žena vystoupit odmítla, protože cestu domů už měla zaplacenou, jenže taxikář to podle jejího svědectví popíral. Následný konflikt sledovali lidé z hotelu a další svědci, kteří zavolali policii. Taxikář z místa odjel. Žena v autě zapomněla slepeckou hůl. „Ležela jsem na zemi, stáhl okénko a vyhodil tu hůl za mnou zřejmě z okénka,“ řekla.

Video zde:

„Ano, touto událostí se zabýváme. V současné chvíli případ kvalifikujeme jako přestupek,“ uvedla mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

„Okamžitě poté, co jsme se o tomto incidentu dozvěděli, jsme daného řidiče dohledali a na naší platformě jsme ho zablokovali. S řidičem jsme v úzkém kontaktu a zjišťujeme od něj podrobnosti,“ sdělil ČTK mediální zástupce firmy Bolt Jan Novosad. S daným taxikářem podle něj společnost dosud žádný incident nemusela řešit a také cestující ho oceňovali většinou nejvyšším hodnocením. Firma Bolt se už s nevidomou ženou zachycenou na videu spojila a omluvila se jí. „Nabídli jsme jí asistenci, a pokud se rozhodne kontaktovat policii, poskytneme při vyšetřování maximální možnou součinnost,“ dodal Novosad.

Autor: ČTK, Praha, ČR, 18.2.2020