Možná se k Vám již doneslo „ne, zrovna košer jednání“ radního Petra Hlubučka, které vytanulo na povrch v posledních dnech…

Pokud ne, tento komentář je pro Vás, a mohlo by Vás to zajímat. Je to situace, která souvisí se současným vedením pražského magistrátu, stejně jako s všeobecnou nespokojeností Pražanů se systémem Airbnb.

V posledních týdnech a měsících se vedení pražského magistrátu holedbá údajným bojem proti Airbnb, fenoménu, který deprimuje Pražany, zhoršuje cenovou situaci bytů, znečišťuje a poškozuje centrum Prahy, a které je de facto neregulované, navzdory snahám, některých radních (Hana Marvanová za Spojené síly pro Prahu) a opozičních zastupitelů (Patrik Nacher za ANO). 

Psali jsme zde:

https://www.prazskynoviny.cz/komunalni-politika/praha-patrik-nacher-o-airbnb-navrhu-prazske-koalice-audio/

Toto úsilí bylo nyní navíc podkopáno a znehodnoceno kauzou, která se tvoří okolo radního a náměstka Petra Hlubučka. Petr Hlubuček zvolený za STAN (Spojené síly pro Prahu), vlastní v centru Prahy byt. Tento byt pronajímá na základě krátkodobých pronájmů ve stylu Airbnb přes zprostředkovatelskou firmu. I když jde o jednoznačně legální počínání a podnikání, je to činnost a přístup v nejlepším případě nefér, pokud zároveň, jako politik proti Airbnb bojuje.

Vyjádření Petra Hlubučka zde:

https://www.facebook.com/STANPetrHlubucek/posts/3120624967962167

Hlubuček se k tomuto svému počínání přiznal a potvrdil to i médiím. V podstatě je to výsměch všem voličům v Praze a všem občanům Prahy, kteří si stěžují na Airbnb, a kterým tato platforma krátkodobého bydlení, ztrpčuje životy. 

Staré přísloví říká: „Káže vodu, ale pije víno“ !

Autor: Štěpán Lipský, Praha, ČR, 5.3.2020