Praha 1 od pondělí 16. března uzavře mateřské školy, které zřizuje…

Omezení platí do odvolání. Uzavřeny budou školky v Hellichově, Letenské, Masné, Opletalově, Pštrossově, Revoluční a Národní ulici, včetně jejích pracovišť v Řásnovce 2 a 5. Řekla místostarostka Prahy 1 pro školství Eva Špačková (ODS).

„Mateřské školy byly dosud v provozu, protože jsme se snažili vyhovět rodičům, zejména pak třeba matkám-samoživitelkám. Na druhou stranu ale cítíme odpovědnost za zdraví zaměstnanců, kteří přicházejí do kontaktu s rodiči a jejich příbuznými,“ vysvětlila místostarostka.

Po uzavření základních škol docházela do mateřských škol ze 720 dětí maximálně zhruba třetina. Ve čtyřech mateřských školách v pátek 13. března dokonce počet dětí poklesl pod deset a samy ředitelky požádaly o uzavření, dodala Špačková.

Vláda v úterý uzavřela všechny základní školy, gymnázia, učiliště a vysoké školy. Mateřské školy jsou nyní v České republice v provozu. Školky jsou aktuálně zavřené například v Praze 6, v Praze 9 je mohou navštěvovat jen děti rodičů, kteří musí chodit do zaměstnání.

Autor: TGM, Praha, ČR, 13.3.2020