Cestující na trase pražského metra C budou muset letos třikrát využít náhradních autobusů…

Dopravní podnik (DPP) chystá výměnu pražců, výluky se uskuteční v dubnu, červenci a září. Všechny se uskuteční ve sváteční dny. Řekla mluvčí DPP Aneta Řehková. Podnik vyměňuje pražce na trase C už delší dobu, naposledy loni na konci října.

Video zde:

https://www.prazskynoviny.cz/doprava/praha-vymena-prazcu-v-metru/

První, velikonoční výluka se uskuteční od 10. do 14. dubna, kdy bude podnik vyměňovat pražce mezi stanicemi Pražského Povstání a Pankrác. V úseku bude nahrazeno novými 282 pražců. V samotné stanici Pankrác to bude dalších 122 pražců.

Druhá výluka na nejstarší trase metra se uskuteční od soboty 4. července do pondělí 13. července. Mezi stanicemi Muzeum a I.P. Pavlova vymění DPP 588 pražců.

Poslední výluka bude od 26. do 29. září v úsecích Pražského Povstání a Pankrác a Budějovická a Kačerov. V prvním zmíněném úseku bude vyměněno 198 pražců a ve druhém 98.

Na trase C se musí pražce vyměňovat po větších částech, a to kvůli zabezpečovacímu zařízení, které musí být celé vypnuto. Například na trase A funguje jiný typ zabezpečení, který umožňuje výměnu jednotlivých pražců v noci. To na trase C nelze.

Autor: TGM, DPP, ČTK, Praha, ČR, 13.3.2020