Pražské radnice zkracují od příštího týdne úřední hodiny a omezují pohyb lidí po svých budovách…

Prodlužují také lhůty na zaplacení poplatků. Rušena jsou zasedání radničních výborů a Praha 8 zastavila vydávání rybářských lístků. Obyvatele vyzvaly, aby úřad navštěvovali jen v neodkladných záležitostech. Vyplývá to z informací městských částí. Některé radnice svůj provoz omezily už v uplynulých dnech, je to případ třeba Prahy 6 a 10. Také magistrát uzavřel budovy na Mariánském a Kafkově náměstí a omezil provoz ve Škodově paláci.

Radnice se rozhodly zkracovat úřední hodiny. Zaměstnanci budou úřadovat méně dní než v běžném provozu a jejich práce je převedena na přepážkový provoz. K tomuto kroku přistoupila mimo jiné Praha 2, která navíc uzavřela vchod z náměstí Míru. „Většina agend se z bezpečnostních důvodů převádí na přepážková pracoviště do odbavovací haly,“ uvedla mluvčí Prahy 2 Andrea Zoulová. Občané budou moci na úřad pouze v pondělí a ve středu.

Pouze v pondělí a ve středu se rozhodla otevřít svou radnici také Praha 7. „V ostatní dny je možné úřad navštívit jen na objednání dle možností konkrétních pracovišť,“ uvedl mluvčí Martin Vokuš.

Návštěvní hodiny se rozhodl omezit i krizový štáb Prahy 8. „Zároveň je do odvolání pozastaveno vydávání rybářských lístků. Vzhledem k tomu, že s koncem března se blíží termín zaplacení poplatku za psa, těm, kteří k tomu nevyužívají bezhotovostní platbu, se umožňuje platbu posunout o dva měsíce,“ sdělil mluvčí Martin Šalek. K bezhotovostní platbě poplatků vyzvala obyvatele Praha 14.

Obyvatelé Prahy 14 budou moci na úřad pouze v pondělí a ve středu. Pokud nepůjdou vyřizovat záležitosti na přepážku, to znamená například doklady, musí se telefonicky objednat. V neodkladných případech mohou kontaktovat příslušného úředníka telefonem z vrátnice.

Všechny radnice vyzvaly obyvatele, aby zvážili cestu na úřad. Například Praha 10 jim doporučuje využít telefonické konzultace nebo komunikovat s radnicí prostřednictvím e-mailů.

Autor: TGM, ČTK, Praha, ČR, 14.3.2020