Pražští policisté z pohotovostní motorizované jednotky postřelili podezřelého muže…

Včera krátce před pátou hodinou odpolední přijali operátoři tísňové linky 158 oznámení o muži, který ohrožuje cestující nožem v tramvaji č. 17 na Rašínově nábřeží v Praze. 

Zdroj: Policie ČR

Po příjezdu na místo policisté z pohotovostní motorizované jednotky vstoupili do tramvaje a muže vyzvali, aby zanechal svého protiprávního jednání a odložil nůž na zem nebo bude použito zbraně. Ani přes opakovanou výzvu podezřelý neuposlechl a proti hlídce se s nožem v ruce rozešel. V tento moment policisté využili svého zákonného oprávnění a muže postřelili do oblasti stehna, a to z důvodu ochrany své osoby a ochrany života a zdraví cestujících. Muže následně zadrželi a poskytli mu první pomoc do příjezdu záchranné služby. Nikdo z cestujících nebyl při zákroku zraněn. 

Zdroj: Policie ČR

Tramvajový spoj přes Rašínovo nábřeží směr Praha – Bráník byl přes více než tři hodiny zastaven, a to z důvodu provedení neodkladných policejních úkonů. 

Muže, který vyhrožoval nožem, vyzval řidič tramvaje k zakrytí úst

Muže, který ve středu ohrožoval nožem cestující v tramvaji na Rašínově nábřeží v Praze, vyzval předtím řidič tramvaje, aby si zakryl ústa a nos. Na webu pražské policie to dnes uvedla její mluvčí Lucie Drábková. Muž po přivolání policejní hlídky ohrožoval i policisty, kteří při zákroku proti němu museli použít zbraň, střelili ho do nohy. Zraněný muž následně skončil v nemocnici, kde měl podle mluvčí ještě zaútočit na zdravotní sestru a kopnout ji do podbřišku.

„Prověřováním případu kriminalisté zjistili, že vše začalo upozorněním ze strany řidiče tramvaje, aby si muž zakryl ústa a nos, protože to nařizuje rozhodnutí magistrátu hl. m. Prahy. Na toto sdělení podezřelý reagoval tak, že vytáhl téměř třiceticentimetrový nůž a začal řidiče ohrožovat,“ uvedla dnes mluvčí.

Událost se stala ve středu krátce před 17:00, policie přijala oznámení o ohrožování cestujících v tramvaji číslo 17 na linku 158. Podle mluvčí hlídka muže vyzvala, aby protiprávního jednání zanechal, ale on začal být ještě agresivnější, proti hlídce se s nožem v ruce rozeběhl. Policisté tak využili svého oprávnění a muže postřelili do stehna. Cestujícím, kteří byli události přítomni, se nic nestalo.

Pražští kriminalisté věc prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu nebezpečné vyhrožování, trestného činu výtržnictví a trestného činu násilí proti úřední osobě, za což muži hrozí trest odnětí svobody až na čtyři roky.

Autor: TGM, ČTK, Policie ČR, Praha, ČR, 19.3.2020

Zdroj:

https://www.policie.cz/clanek/muz-ohrozoval-nozem-cestujici-v-tramvaji.aspx