Cestující pražskou MHD se od tohoto víkendu nesvezou nočními příměstskými vlaky na linkách S1 až S9…

Takzvané party spoje vyjíždějí vždy v sobotu a v neděli ve 02:30. Důvodem je jejich nízká vytíženost. Nevyjede ani nostalgická linka pražského motoráčku. Město kvůli ohrožení koronavirem již zavedlo prázdninové jízdní řády metra a autobusů, tramvaje podle nich začnou jezdit od 23. března. Zakázán je vstup do MHD bez zakrytí úst a nosu.

„Vzhledem k tomu, že jsou uzavřeny restaurace, bary, koncerty, kulturní akce, tak tyto spoje měly nulovou obsazenost,“řekl náměstek primátora pro dopravu Adam Scheinherr.

Noční vlaky jezdí z hlavního nádraží do Kolína, Milovic, Mělníka, Berouna, Kralup nad Vltavou, Kladna, Čerčan a Benešova. Využívají je zejména lidé vracející se z restaurací či kulturních akcí.

Mimo provoz bude také víkendový pražský motoráček, který jezdí z hlavního nádraží přes Pražský Semmering na Zličín. „Je to spíše turistická doplňková linka, takže nemá cenu ji provozovat, nejsou tam cestující,“ řekl Scheinherr.

Se Středočeským krajem město jedná o změnách jízdních řádů a snížení počtu spojů v rámci příměstské vlakové dopravy. Podle Scheinherra k tomuto kroku hejtmanství Středočeského kraje zatím nechce přistoupit.

Autor: TGM, ČTK, Praha, ČR, 20.3.2020