Obecně se od videí na youtube kanálu od arogantni.cz zcela distancujeme a to především proto, abychom dotyčnému youtuberovi nezvedali sledovanost. Bohužel jeho osobní problém s jedním z našich zaměstnanců nás tentokrát donutil přehodnotit situaci. Současná doba není lehká pro nikoho z nás, chápeme obavy a strach. K dnešnímu dni nemá městská policie zatím ani jednoho zaměstnance, který by měl potvrzenou nákazu koronavirem, 40 z nás je ale v povinné preventivní karanténě. Tomu, že zatím situaci takto zvládáme, mohla napomoci naše vnitřní opatření, která jsme zavedli ještě předtím, než byla plošně uložena ministerstvem nebo vládou. Současně si ale uvědomujeme, že je vše jen otázkou času.

Video zde:

Ředitel Prahy 1 Miroslav Stejskal byl v Rakousku a vrátil se z něj v době, kdy Rakousko ještě nebylo mezi rizikovými oblastmi s povinnou karanténou po příjezdu. Na hranicích navíc absolvoval povinné měření teploty s negativním výsledkem.

Co se týká služebny Uhelný trh – několika strážníkům, konkrétně patnácti z této služebny, zaměstnavatel skutečně nařídil zůstat doma, a to z důvodu, že se jeden ze strážníků vrátil z vysoce rizikové oblasti, kdy je po návratu uložena povinná karanténa. Tento strážník ji ale porušil a přišel mezi své kolegy. Ihned poté, co jsme to zjistili, přijali jsme adekvátní opatření. Celá služebna byla odbornou firmou, kterou máme zajištěnu v režimu 7/24, vydezinfikována. Dotyčnému zaměstnanci budou dány k úhradě také veškeré náklady spojené se vzniklou škodou a zároveň jsme celou věc oznámili příslušnému správnímu orgánu. Protože byla celá věc včas vyřízena, nepřišel strážník v souvislosti s výkonem služby do kontaktu s veřejností.

V době vyhlášeného nouzového stavu, jsou takovéto nepravdivé zprávy opravdu velmi nevhodné a je otázkou, zda postup dotyčného youtubera nenaplňuje skutkovou podstatu trestného činu šíření poplašné zprávy dle trestního zákoníku. Městská policie proto v této věci podá trestní oznámení. Další posouzení už náleží do pravomocí orgánů činných v trestním řízení.

Na závěr jedno malé zamyšlení – využití momentální situace k propagaci vlastních služeb tímto způsobem považujeme za určitou formu hyenismu.

Autor: TGM, MPP, Praha, ČR, 23.3.2020

Zdroj:

https://www.facebook.com/mestskapoliciepraha/posts/2929163577159363

https://arogantni.cz/