Před pár dny jsme Vás informovali o solidaritě vietnamské komunity s českou veřejností a Českou republikou v době současné koronavirové krize…

Nyní informujeme o další solidární kampani s nejzranitelnějšími této doby, se seniory a hendikepovanými. Tato kampaň, „Přijedeme s obědem“, respektive podpůrná činnost, začala na Praze 3. Praha 3, tak přijala nouzová opatření pro rozvoz potravin seniorům a hendikepovaným. 

Kuchařky ZŠ a MŠ Chelčického vaří pro seniory, zatímco místní autoškola rozváží jídlo seniorům. Došlo tak nejen k pomoci nejpotřebnějším, ale taky k výborné improvizaci a vzájemné pomoci i pro studenty autoškol. Jestli něco dobrého přináší koronavirová epidemie, tak to, že se lidé učí opět improvizovat a spolupracovat. 

Službu inicioval starosta Prahy 3 Jiří Ptáček (TOP09/STAN) právě s pomocí studentů autoškol a dalších dobrovolníků, kteří tak dováží potraviny, až do domu seniorům, kteří si je nemohou jít nakoupit a požádají si o tuto pomoc. Spolupráce a efektivní součinnost zajistila nízké, prakticky jen nákladní ceny těchto obědů. Služba se vztahuje, jak již bylo řečeno, i na držitele TP, ZTP a ZTP/P a rozvoz probíhá v pracovních dnech, mezi 10 a 14 hodinou.

Prozatím se plánuje fungování této služby minimálně do 17. dubna 2020. 
Cena obědu je 75 Kč a oběd si lze objednat přes elektronické stránky www.praha3.cz/prijedemsobedem a informace obdržíte na 777 464 855.

Autor: Štěpán Lipský, Praha, ČR, 27.3.2020